Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chybějí nám zkušenosti, říká kouč jičínských házenkářů Babák

Jičínský házenkář Michal Kvasnička (vlevo) střílí přes Radima Brože z Hranic. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

2 2010
Na první pohled to s postupem házenkářů Jičína vypadá před posledním kolem základní části dramaticky. Naštěstí zdání klame a Jičín elitní osmičku ani v případě svého neúspěchu v Přerově nejen neopustí, ale s velkou pravděpodobností zůstane i na současném sedmém místě. V tom případě ve čtvrtfinále play-off téměř jistě narazí na zatím druhé Zubří, které si asi tuto příčku v posledním kolem nenechá vzít.

"Už to bylo prakticky jisté před naším sobotním zápasem s Hranicemi. Možná to v povědomí hrálo nějakou roli, ale nic to nemění na tom, že náš výkon byl ostudný," uvedl po vysoké domácí porážce 17:30 trenér Jičína Petr Babák.

Jičín by i při současné nevyrovnané formě měl na hřišti nováčka o víkendu vyhrát, naopak od Kopřivnice v Lovosicích, ani od Třeboně v domácím zápase se Zubřím se body nečekají.

Postup do play-off, základní cíl úvodní části sezony, jste splnili. Ale spokojen asi moc s některými výsledky nejste.
Nejsme v dobré situaci, moc se nám herně nedaří, naše výkony jsou jako na houpačce, jednou hodně dobré, podruhé mizérie. Teď se navíc ještě ukázalo, jak nám v obraně chybí zraněný Bareš, navíc Brykner po zranění už hrál, ale nebylo to ono.

Čemu nevyrovnanost výkonů připisujete?
Chybějí nám zkušenosti, máme v kádru řadu mladých hráčů, věkový průměr je jen něco přes dvacet let, a to ho ještě kazí bratr Aleš.

Sázka na nadějné vlastní odchovance tedy nevychází?
To tím nechci říct, ale je to běh na dlouhou trať a musíme u toho být trpěliví.

A zkusit tým doplnit třeba dvěma zkušenými hráči?
Určitě ta možnost tady je, ale je to hlavně o financích a o tom najít vhodné typy hráčů. My zatím jdeme touto cestou. I když vnímáme, že někteří soupeři na to jdou jinak a třeba mají nyní i větší úspěchy.

Myslíte třeba právě Hranice, se kterými jste doma vysoko prohráli, ačkoliv jste je v minulých sezonách většinou poráželi?
Přesně tak. V Hranicích je vidět dobrá práce trenéra a pak hlavně to, kdo do týmu přišel. Kučerka, Tůma, Bednařík, to jsou hráči, kteří svými zkušenostmi rozhodují zápasy. A na výsledcích Hranic je to vidět, jsou pro mě černým koněm soutěže. Na druhé straně Hranice dnes mají v kádru jediného svého odchovance, my jsme na tom úplně obráceně.

Vy se jim v play-off s největší pravděpodobností vyhnete a narazíte na Zubří. Je to pro vás lepší?
Každopádně oba soupeři pro nás budou velmi těžcí. Přesto by bylo zbytečné se vzdávat dopředu.

Co můžete proti Zubří nabídnout?
Třeba to, že se nám na ně v posledních sezonách na domácím hřišti dařilo a byli jsme schopni i bodovat. Bohužel na druhé straně je třeba říct, že v jejich hale se nám dlouhodobě nedaří. V Zubří bývá bouřlivé prostředí a zvlášť mladší hráči s tím mají problémy. Proto se nám nedaří vstupy do utkání a několikrát bylo po nevydařeném začátku z naší strany brzy po nadějích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze