Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chrudimští futsalisté se pokusí vyrovnat finálovou sérii

Chrudimský futsalista Ricardo Sobral Cacau | foto: Michal Klíma, MAFRA

14 2010
Chrudimští futsalisté v úvodním utkání finálové série podlehli Teplicím 1:4. Šanci na reperát budou mít v sobotu od 18 hodin, kdy se hraje v hale Sokola druhý finálový zápas.

Dobrá defenzivní hra Teplic

Když už se Chrudim dostala do gólové příležitosti selhala v koncovce. "Myslím, že byl k vidění velmi kvalitní futsal typický pro play-off. Taktická bitva, při níž nepadá mnoho branek. Udělali jsme chyby, které soupeř nemilosrdně trestal. Stejnou taktiku jsme volili i my, bohužel naše produktivita nebyla zdaleka tak dobrá, jako jsem očekával," hodnotí první utkání trenér Chrudimi Ota Stejskal.

Vzápětí dodává: "V závěru nám nezbylo nic jiného, než otevřít hru, což ke kýženému gólovému úspěchu nevedlo".

Divák, který si na toto utkání našel cestu, určitě nelitoval. Byl k vidění velmi kvalitní futsal evropské úrovně."

Chrudim vstřelila v celém zápase jedinou branku, což ve futsale zpravidla na vítězství nestačí. "Určitě bych chtěl vyzdvihnout výkon teplického brankáře Arthura Forssetta. Překvapila mě rovněž obětavost hostujících hráčů," pochválil Stejskal italského gólmana.

Skvělá atmosféra v hale

"Nezbývá mi než divákům moc poděkovat, byli pro nás šestým hráčem. Věřím, že na nás nezanevřeli. Chápu, že jsou zmlsaní ze základní části, kdy šlo v podstatě jenom o to, kolik nastřílíme soupeři branek. Tohle je ale finále, kde se střetly, myslím si, dva nejlepší týmy u nás," říká chrudimský kouč.

ERA-PACK bude k druhému zápasu kompletní, mužstvo bude po desetidenní pauze odpočinuté. "Všichni hráči jsou zdraví a připraveni nastoupit. Mám pocit, že v tomto zápasovém systému by se hráči mezi zápasy stihli podrobit operaci a ještě se zotavit do dalšího duelu," kritizuje s úsměvem rozložení zápasů Stejskal a dodává: "Určitě by finálovým bojům svědčil kratší rytmus, dva zápasy v týdnu. Například středa - víkend. Přátelé se mě ptají, jak dopadlo finále a jsou vesměs překvapeni, že se ještě nehrálo ani druhé utkání."

Stejskal mění taktiku

"Taktiku od minulého zápasu trochu pozměníme. Rozebrali jsme si s hráči u videa jednotlivé situace, musíme se vyvarovat chyb.
V těchto taktických bitvách rozhoduje kolikrát jediný gól," soudí Ota Stejskal.

Vstupenky na utkání si diváci budou moci stejně jako v předešlém utkání zakoupit dvě hodiny před výkopem, tedy v 16 hodin, před vchodem do hlediště haly Sokola. Cena lístku je padesát korun, zlevněný pořídíte za polovinu.Témata: futsal, Chrudim, Teplice, Sokol
Najdete na iDNES.czmobilní verze