Chrudimský Michal Mareš (v bílém) se snaží přelstít bránícího teplického soupeře. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Chrudimský futsalista Michal Mareš: Konec dobrý, všechno dobré

• 0
Jeho gól ze sedmé minuty prvního finále nastartoval obhájce trofeje za vítězstvím. Postupně se přidali ještě Sidney, Dentinho, Vladyka a brankou z výkopu přes celé hřiště gólman Tomáš Meller.

Za hosty z Teplic kontrovali Tolstov, Rodrigo a Ricardo, konečné skóre tedy zní 5:3 pro Chrudim. "Pro diváky to musel být atraktivní zápas," uvedl po úspěšném vstupu do série mladší z bratrské dvojice Marešů v dresu Era-Packu Michal.

Co byste řekl k průběhu prvního zápasu?
Myslím, že to mělo dobrou úroveň, pro diváky musel být zajímavý. Tomáš Meller na začátku chytil Teplicím velkou šanci, pak jsme ale začali hrát svou hru a příležitosti, co jsme měli, jsme proměnili. Po zásluze jsme vedli v poločase 3:0. Ve druhé půli soupeř nicméně dost šťastnými góly stáhl na 2:3 a bylo to zase otevřené. Dali jsme ale na 4:2 a od té doby jsme to drželi ve svých rukou.

Nepřišlo vám, že se hrál na to, že bojujete s Teplicemi o titul, až příliš otevřený futsal?
Obě mužstva mají dobrý útok a je to o tom, jakou kliku máte v koncovce. Osm gólů je na finále docela dost, prostě to tam padalo.

Dával jste úvodní branku zápasu, jak se to seběhlo?
Byl tam brejk, Dentinho potáhl balon po straně a nastřelil ho na zadní tyč. Já to trošku tečoval špičkou před teplickým brankářem a skončilo to za jeho zády.

Po přestávce bylo znát, že chcete hru zpomalit a nepůjčovat soupeři balon, ale poměrně brzo jste inkasovali a sklouzlo to ke hře, která byla vidět v prvním poločase...
Teplice se tlačily víc do útoku protože prohrávaly a chtěly to stáhnout. Ani pro nás není úplně jednoduché držet dlouho balon proti takhle silnému soupeři. Určitě jsme to ale mohli zvládnout trochu lépe. Vyhráli jsme, takže konec dobrý, všechno dobré.

Kdyby Petr Vladyka nedal čtvrtou branku hned po snížení soupeře na 2:3, mohlo to být ještě hodně zajímavé...
Trefil to do mezírky mezi brankáře a tyčku, dostal dobrý pas. I když kolikrát má ještě větší šance a třeba v nich selže, teď to zakončil úplně perfektně.

Potom se začalo na palubovce docela jiskřit. Vy sám jste se několikrát ocitl na zemi, Sidney dostal do obličeje, z faulu na Lukáše Rešetára se nakonec vyklubala červená, když Marcinho strčil do rozhodčího.
Ve finále tohle bývá, nikdo nevynechá žádný souboj o balon, protože kdyby ano, může na to jeho tým doplatit obdrženým gólem. Každý chce vyhrát. Tyhle emoce byly i loni, co se pamatuji. Nebudu se divit, když to bude v dalších zápasech platit taky.

Druhý zápas v Teplicích hrajete už v úterý. Jak si myslíte, že to tam bude vypadat? Soupeř měl i v Chrudimi slušný kotel fanoušků, čeká vás tam nepřátelské prostředí?
Pro mě osobně je jedině dobře, když je hodně diváků. Oba mančafty to požene dopředu. Když jsme tam hráli před rokem, přijelo s námi hodně chrudimských příznivců. Počítám, že hra bude hodně podobná tomu, co jste měli možnost sledovat v prvním duelu. Rozhodovat budou maličkosti a to, jak se nám podaří dodržovat pokyny trenéra. Musíme to vydržet celý zápas.