Chrudimský Dentinho (v bílém) bojuje s Tomášem Buršíkem z Tanga Brno.

Chrudimský Dentinho (v bílém) bojuje s Tomášem Buršíkem z Tanga Brno. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Chrudimský tanec smrti pro Tango. A futsalový titul číslo 9

• 0
Přestože se ve finále snažilo, seč mohlo, ani brněnské Tango nedokázalo chrudimské futsalisty na jejich cestě za devátým mistrovským titulem vážněji ohrozit. Středeční zápas Chrudim vyhrála 6:3 a celou sérii 3:0 na zápasy. Navíc si připsala jeden pozoruhodný rekord: v sezoně odehrála jedenatřicet zápasů a všechny vítězně! Nejvyšší soutěži vládne nepřetržitě již sedm ročníků.

"Je to ocenění toho, co tu děláme," uvedl po rozhodujícím utkání v rozhovoru pro ČT trenér chrudimského Era-Packu Jaroslav Bartušek. "Klobouk dolů před tím, co Chrudim v sezoně předváděla," uznal kapitán Brna Michal Belej.

Brno se rozhodně nemá zač stydět, v prvních dvou duelech nad Chrudimí dokonce třikrát vedlo a konečné výsledky 2:4, 2:3 a 3:6 dokazují, že bylo favoritu zdatným sokem. "Tango bylo dobrým soupeřem, ale tentokrát jsme je přejeli," soudil zkušený Roman Mareš.

Nástup jeho týmu do zápasu byl drtivý. V krátkém sledu pálili na brněnského gólmana Kubíčka Max, Slováček, Dentinho, Rešetár a Felipe a i když se Tango posléze směrem dopředu osmělilo, Chrudim skórovala jako první.

Cacau si udělal ve středu hřiště místo, jeho střelu Kubíček jen vyrazil a Michal Mareš, který minule v Brně nehrál kvůli zranění, doklepl balon do brány. Jenže Tango znovu ukázalo svoji houževnatost.

Nedlouho poté však hostující Kovács našel Beleje, a ten trefil přesně k pravé tyči chrudimské branky. Brněnští vzápětí ještě mířili z úhlu do brankové konstrukce. Rozmezí jedenácté a dvanácté minuty bylo pro osud třetího zápasu klíčové.

Nejprve Michal Mareš vymetl z voleje pravou šibenici, když přitom málem ukopl hlavu spoluhráči Slováčkovi, a hned po něm právě Slováček zakončil perfektní akci, na které se přihrávkami podíleli ještě Roman Mareš a Brazilec Max. To byla pro Brno rána a jeho trenér Berky musel brát timeout.

Gól už do přestávky nepadl; až v 25. minutě obešel Cacau dva protihráče a nechytatelnou ránu otřel o břevno. Tango se sympaticky pokusilo o powerplay a snížilo na 2:4, ovšem domácí pak dvěma góly do prázdné brány titul potvrdili. Brňan Rick pak skóre doladil do finální podoby.