Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hvězda NBA žádá o pomoc hráčské odbory. Klub jí nedovolí hrát

KOUČI, KDYBYSTE MĚ NECHAL HRÁT... Hvězdný pivot Chris Bosh z Miami hovoří na trenéra Erika Spoelstru. | foto: AP

4 2016
Zní to absurdně: hvězdný hráč se cítí v pořádku a chtěl by svému celku pomoci v bojích o titul. Ale jeho klub na něj tlačí, aby se držel zpátky a doléčil své zdravotní neduhy. Osoby, obsazení a prostředí: jeden z nejlépe placených basketbalistů světa Chris Bosh, jeho klub Miami Heat a série druhého kola play-off NBA s Torontem.

Nesoulad mezi špičkovým pivotmanem, který má zlato z pekingské olympiády, tituly NBA z let 2012 a 2013 a jedenáct pozvánek do Utkání hvězd NBA, a Miami Heat odstartovaly názory lékařů.

Boshe od prosince 2014 provázejí zdravotní problémy, potíže s lýtkem ještě doléčil, ale během únorového Utkání hvězd 2015 byl hospitalizován a skončila mu sezona. Diagnóza: krevní sraženina v plíci.

Nebezpečný neduh odezněl přes léto a Bosh byl znovu ve hře při říjnovém startu tohoto ročníku.

Fotogalerie

Alespoň zdálo se, že už bude klid. Jenže letošní All-Star Game vynechal Bosh znovu kvůli lýtku a pak už se do NBA nevrátil. Nová diagnóza: krevní sraženina v noze.

A od té doby svádí Bosh souboje se svými doktory a vedením Miami Heat. Dokonce vyvolal jednání s klubovým majitelem Mickeym Arisonem a prezidentem klubu Patem Rileym.

S médii už pár měsíců Bosh nepromluvil. Ale snaží se na svou stranu dostat veřejnost a fanoušky.

Jeho paní Adrienne rozjela přes sociílní sítě hashtag #BringBoshBack. Jindy zase samotný Bosh zvyřejní přes Snapchat video, na které střílí v opuštěné miamské hale AmericanAirlines Arena na koš.

Vše marné, nikdo ho do zápasu pustit nechce. I kdyby měl nasadit léky na zřeďování krve. Mluvčí týmu Tim Donovan: „Nic se němění. Až do odvolání je Chris Bosh mimo hru.“

Nyní se Miami ve druhém kole play-off potýká s Torontem, Boshovým předchozím klubem. Hodně prestižní záležitost pro jedenatřicetiletého čahouna z Dallasu.

Série Toronto - Miami začala v úterý prodlužovaným zápasem, který Heat nakonec získali 96:102. Ovšem Bosh dál může jen přihlížet.

A teď se rozhodl přistoupit k další akci. Žádá odborovou organizaci National Basketball Players Association o pomoc. Do týdne chce znát výsledek.

NBPA už požádala o schůzku s vedením Miami Heat, jenže také prohlašuje: „Naší prioritou je zdraví Chrise Boshe.“ A tak se nejspíš blíží mrzuté řešení: slavný hráč se bude do konce této sezony NBA pouze mračit do kamery zpoza lavičky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze