Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chládkovou Sydney neláká

2 2000
P a ř í ž - Po vyřazení ve druhém kole turnaje French Open uvedla v současnosti nejlepší česká hráčka Denisa Chládková, že zářijová olympiáda na pátém kontinentu citelně zasahuje do nabitého podzimního turnajového programu. Proto prý nad startem pod pěti kruhy hodně váhá.

Jedenadvacetiletá tenistka figuruje v současnosti na dvaačtyřicátém místě světa, což jí účast v Austrálii jistě zaručuje. Do olympijského turnaje se dostane přímo 48 hráček na základě redukovaného žebříčku WTA z 10. července, maximálně však tři tenistky z jednoho státu.

"Hodně účast na olympiádě zvažuji. Je to věc, kterou si musím rozmyslet," řekla Chládková. "Letos je díky Fed Cupu a olympiádě strašně nabitý program. Ráda bych reprezentovala, ale tak, abych měla čisté svědomí. Olympiáda je natolik závažná, že nechci, abych tam jela nepřipravená a udělala ostudu sobě a republice, kdybych nic neuhrála. Nevím jestli bych dokázala podat optimální výkon. Když něco dělám, chci to dělat naplno," vysvětlila.

Chládková zároveň tvrdí, že v Austrálii se jí nehraje dobře. "Necítím se tam a nikdy jsem v Austrálii neudělala žádný výsledek," upozornila na svoji bilanci z Australian Open. V Melbourne hrála čtyřikrát a až letos tam vyhrála jedno utkání.

Vedle Chládkové má z českých hráček jistou účast na olympiádě už jen Květoslava Hrdličková díky postavení na 43. místě světa. Adriana Gerši (68. na žebříčku WTA) se pohybuje na hraně, ale kdyby Chládková do Sydney nejela, automaticky by se na její místo neposunula. "Olympiáda je jednou za život, brala bych účast všemi deseti," ujistila Gerši. O body do žebříčku WTA, které by jí mohly pomoci získat letenku do Austrálie, bude bojovat na travnatých turnajích v Rosmalenu a ve Wimbledonu.

Autor:


Témata: Výsledky Tenis
Najdete na iDNES.czmobilní verze