Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Charouzovy obavy se potvrdily

10 2006
Peking, Praha - Jarek Janiš byl jediným jezdcem českého týmu, který se v pátek svezl na městské trati v Pekingu. Tréninkové jízdy totiž musely být předčasně ukončeny kvůli příliš úzké vracečce. Organizátoři A1GP v této chvíli jednají o možných úpravách tratě, aby jízdy mohly v sobotu pokračovat. Osud závodu je nejistý.

Zbrusu nový městský okruh v Pekingu si jako první okusili nováčci, jejichž tréninky jízdy stabilně zahajuje. Hned od prvních kol ale došlo k problémům ve vracečce, která byla na rejd vozů příliš úzká a nešlo ji projet plynulým obloukem.

„Hned při prvním příjezdu do vracečky tam byly zaklíněny dva vozy, musel jsem úplně zůstat stát," popisuje vlastní problémy Jarek Janiš. "Rejd kol tam nevycházel, museli jsme ji projíždět jako v rallye – na jedničku a smykem pod plynem se vytočit."

Po několika dalších uvíznutích vozů byl trénink předčasně ukončen a organizátoři jednají spolu s týmy o řešení situace. Ve hře je několik variant, konečné rozhodnutí se očekává ještě dnes.

"Uvidíme, jak se organizátorům podaří trať upravit, nemyslím, že by se na dané konfiguraci dalo závodit,“ má jasno český jezdec.

Manažer českých závodníků Antonín Charouz měl z pořadatelských problémů obavy ještě před odletem. Naplnily se zřejmě až nečekaně brzy. „Už při prohlídce okruhu jsme považovali vracečku za problematickou a hned první kola bohužel ukázala, že naše obavy byly na místě."

Jaký bude další vývoj nikdo zatím nedokáže odhadnout. "Nyní musíme počkat na další kroky, organizátoři se snaží najít řešení. Tato situace však vůbec neměla nastat,“ dodal Charouz.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze