Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Turnaje 3x3 mají svou dominantní sílu. Zase kralovali BO!!! a Bb team

Účastníci českobudějovického turnaje Chance Tour 3x3. | foto: ČBF / Jan Mudra

13 2016
Zdá se, že ostravští BO!!! jsou v české Chance 3x3 Tour nezastavitelní. Pouze v Brně, kde je už ve čtvrtfinále vyřadil buzzer beater, nedokázali basketbalisté kolem Jana Stehlíka vystoupat na nejvyšší stupeň. Třetí zlato a finanční prémii za vítězství v turnaji si připsali v sobotu v Českých Budějovicích.

Ostravský tým, tentokrát ve složení Jan Stehlík, Martin Chotaš, Daniel Giecek a Pavel Novák, si došel pro vítězství opět ve velkém stylu. Kromě jediného utkání v základní skupině ukončil všechny své dnešní zápasy předčasně, když dosáhl 21 bodů. Proti ukrajinským BSM přitom týmu kolem Stehlíka chyběl k podobnému kousku jediný bod.

Ve finále pak pozdější vítězové přetlačili brněnské borce Machines (Jan Rotrekl, Michal Semerád, Radek Šír a Filip Šmíd) poměrem 21:19. BO!!! tak jednoznačně vládnou pořadí týmů v letošní Tour a za týden v neděli na finále v Praze budou patřit k hlavním favoritům na celkové zlato a především na zisk místa na prestižní World Tour.

Třetí místo na náměstí v Českých Budějovicích obsadili Young Gunners (juniorští reprezentanti Pavel Bartošík, Lukáš Bukovjan, Vojta Rudický a Jiří Štěpánek), kteří ve svém posledním zápase na turnaji přetlačili ukrajinské BSM.

Pouze čtyři účastníky pak měl ženský turnaj. A očekávaného vítěze. Zlato si odváží Bb team (Kristýna Minarovičová, Romana Stehlíková, Veronika Vlková a Tereza Vorlová). V základní skupině sice měl problémy s Legendami (Michaela Drachovská, Zuzana Mračnová, Pamela-Therese Effangová a Edita Šujanová), které přetlačil nejmenším možným rozdílem, ale ve zbytku turnaje už dominoval vítězstvími přes deset bodů.

Tereza Vorlová (u míče) čelí ataku Zuzany Mračnové. Přihlíží Pamela-Therese...

Tereza Vorlová (u míče) čelí ataku Zuzany Mračnové. Přihlíží Pamela-Therese Effangová. Hraje se ženský turnaj 3x3 Tour v Českých Budějovicích.

To se týkalo také finále, ve kterém došlo na reprízu utkání s Legendami. Tentokrát se však Bb team radoval v poměru 21:9. Na třetím místě skončil GYMSTR (Barbora Hlaváčková, Šárka Jozová a Zdeňka Paroubková), který v zápase o třetí místo přehrál Řachandy.

V kategorii mužů do 18 let si vítězství odvážejí Matěj Bartoš, Zdeněk Blažek, Dominik Krejčí a Luboš Mikolášek alias TFB.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze