Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Proč Ostraváci kralují české basketbalové 3x3 Tour? Protože BO!!!

Momentka z královéhradeckého turnaje 3x3 Tour | foto: Chance 3x3 Tour

4 2016
Po jednom volném víkendu se v sobotu opět roztočila kola basketbalové Chance 3x3 Tour. Nedočkavé týmy na startu královéhradeckého turnaje přivítalo letos tradičně krásné počasí, a tak nic nebránilo tomu, abychom byli opět svědky zajímavých zápasů a výkonů na kurtech 3x3.

Při neúčasti týmu kolem Ondřeje Dygrýna se zdálo, že by ostravskému uskupení BO!!! (tentokrát ve složení Jan Stehlík, Adam Číž, Daniel Giecek a Pavel Novák) mohl odpadnout tradičně nejsilnější soupeř za cestou za vítězstvím.

Jenže čtveřice, jejíž tahounem je rozehrávač Jan Stehlík, musela cestou za zlatem a finanční prémií překonat pár těžkých překážek v podobě dobře připravených soupeřů.

Už ve skupině BO!!! málem narazili, když tým Slam Žbluňk přehráli rozdílem jediného bodu. Česko-slovenský celek měl vůbec smůlu, neboť oba své zápasy ve skupině prohrál dohromady rozdílem tří bodů a do vyřazovacích bojů se nepodíval. Narozdíl od BO!!!.

Ti ale měli namále i ve čtvrtfinále, které sice ukončili předčasně, ale poměrem 21:19. Ulevit si mohli až v semifinále, kde Rysy přehráli jednoznačně 22:5.

Druhý finálový účastník Extrémní napalm (Martin Novák, Ondřej Šiška, Jan Tomanec, Michal Norwa) měl cestu do závěrečného zápasu turnaje o něco méně psychicky náročnou.

Oba celky pak rozehrály zatím nejlepší finálovou partii letošního ročníku, když se vzájemně předháněly v mírném vedení. Poslední slovo přece jen měli BO!!!, kteří se po výsledku 20:19 radují už z letošního druhého turnajového vítězství.

Také mezi ženami vystoupaly na nejvyšší stupínek basketbalistky, které už s tím zkušenost z letoška mají. Bb team (Kristýna Minarovičová, Romana Stehlíková, Kateřina Zavázalová a Tereza Vorlová) se obešel i bez vedení reprezentační trenérky Michaely Uhrové, která je s výběrem do 18 let na světovém šampionátu.

Pozdější vítězky už ale málem zaváhaly v základní skupině, kde Kamverani (Pavla Galvasová, Veronika Havlíková, Kamila Hošková a Anna Hrušková) přetlačil o jediný bod.

Tři nejúspěšnější mužské celky na královéhradeckém turnaji 3x3 Tour

Tři nejúspěšnější mužské celky na královéhradeckém turnaji 3x3 Tour

Tři nejúspěšnější ženské celky na královéhradeckém turnaji 3x3 Tour

Tři nejúspěšnější ženské celky na královéhradeckém turnaji 3x3 Tour

Vyrovnaný turnaj pokračoval i v play-off. Bb team zvládl semifinále rozdílem tří bodů. Kamverani pak pouze rozdílem jediného bodu. Osud tak chtěl, že závěrečné zápasy byly reprízou utkání ze skupiny, které skončily rozdílem jediného bodu. Radoval se stejný celek, ale tentokrát bez takových nervů 20:17. Třetí místo pak urvaly Hipsterky.

V kategorii mužů do 18 let se radovali Sadboys (Marek Ivan, Martin Kolář, Eduard Kotásek a Mikuláš Vitek). V dívčí části turnaje pak na vítězství dosáhl Eidam team (Sarah Nicol Gallasová, Hana Kolegarová, Anna Šímová a Denisa Voláková).

Předposlední kvalifikační turnaj se bude konat za týden v Českých Budějovicích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze