Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští stíhači jsou ve čtvrtfinále

25 2000
M a n c h e s t e r - Poprvé v historii samostatné republiky postoupilo reprezentační stíhací kvarteto na mistrovství světa v dráhové cyklistice do čtvrtfinále. V zahajovací disciplíně šampionátu v Manchesteru zajelo kvarteto Josef Kaňkovský, Martin Bláha, Milan Kadlec a Libor Hlaváč čas 4:18,425 minuty, což stačilo na osmé postupové místo. Ve čtvrtfinále se ČR střetne družstvem s domácí Británie. Závod svěřenci trenéra Františka Raboně výborně začali a po polovině trati, dvou kilometrech, jeli na výsledný čas kolem 4:13.

Družstvo rozjel hodně rychle Kaňkovský, kterému však po polovině došly síly. Nejdříve neudržel kontakt s výborně jedoucím Kadlecem, kilometr před cílem zcela odpadl, takže český celek dojížděl ve třech. Přesto jeho čas bezpečně stačil na zdolání Mexičanů.

Velice špatně technicky jela Itálie, jejíž kvarteto se neustále rozpojovalo a po projetí cílem mu časomíra ukázala výkon o pět sekund pomalejší, než jaký zajeli čeští cyklisté. Sedmý tým z olympijských her v Barceloně tak nebude ve čtvrtfinále MS chybět po devíti letech.

"Měli jsme to skvěle rozjeté, ale závěr byl hodně špatný. První dva kilometry jsme jeli tak rychle, jak nikdy dosud. Kadlec je pro družstvo velikým přínosem, ukázal, že má na dráze obrovské zkušenosti," zhodnotil trenér Raboň. "Byli jsme hodně blízko tomu, abychom v kvalifikaci skončili pátí a ve čtvrtfinále jeli se čtvrtým celkem. Takto na nás vyjde nejrychlejší Anglie," doplnil Kadlec, kterého si komisaři vybrali na dopinkovou kontrolu.

Anglie dosáhla času 4:06,984 minuty a byla o dvě desetiny sekundy rychlejší než Francie, zatímco olympijští vítězové Němci se museli spokojit až s třetím časem.

Výsledky
1. Británie (Nanning, Newton, Steel, Wiggins) 4:06,984, 2. Francie (Bos, Gaumont, Neuville, Pommereau) 4:07,189, 3. Německo (Becke, Fulst, Bach, Lehmann) 4:07,483, 4. Rusko 4:12,392, 5. Nizozemsko 4:15,604, 6. Španělsko 4:16,157, 7. Polsko 4:16,997, 8. ČR (Hlaváč, Kaňkovský, Kadlec, Bláha) 4:18,425.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze