Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští plochodrážníci obhájili titul mistrů Evropy v závodě dvojic

19 2010
Čeští plochodrážníci Aleš a Lukáš Drymlové a Matěj Kůs obhájili v německém Stralsundu titul mistrů Evropy v závodech dvojic. Čeští reprezentanti vyhráli tento šampionát už počtvrté a vévodí historickému pořadí.

Po výborném úvodu rozhodli o titulu až v poslední jízdě, v níž zdolali Chorvatsko 4:2. "Kluci jeli opravdu výborně. Bod nám v úvodu vzal pouze domácí Kroner a pak Ukrajinec Karpov," uvedl manažer české reprezentace Milan Špinka.

Cestu k titulu jeho týmu trochu zkomplikoval souboj s Lotyšskem. "Paurovi vyšla jediná jízda a zrovna ta s námi. Byla to jediná jízda, kterou nevyhrál některý z Drymlů. Chtěl jsem v poslední jízdě dát příležitost i Kůsovi, ale najednou se jelo o titul a kluci byli přeci jenom rozjetí. Nechtěl jsem riskovat," řekl Špinka.

Drymlové byli u všech čtyř titulů a podruhé za sebou je doplnil Kůs. Junior pražského Olympu Kůs na rozdíl od loňska, kdy si nepřipsal žádný start, výrazně pomohl v semifinále, když při absenci Lukáše Drymla vybojoval s jeho bratrem v Opole postup do finálového závodu. "Matěj má na titulu stejnou zásluhu," prohlásil Špinka.

Výsledky

1. Česko 24 (A. Dryml 13, L. Dryml 11, Kůs 0), 2. Německo 20 (Kroner 14, Haupt 5, Smolinski 1), 3. Chorvatsko 20 (Pavlič 13, Kovačič 7), 4. Rusko 19 (Gafurov 12, Gizatullin 6, Vlasov 1), 5. Lotyšsko 18 (Karavackis 10, Paura 8), 6. Ukrajina 15 (Karpov 13, Borodaj 2).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze