Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští komentátoři? Občas mě ti pánové uspávají, nepotěšila kolegy Navrátilová

Martina Navrátilová | foto: AP

14 2010
New York (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Když něco poví do mikrofonu, je to obvykle trefa. Tenisová legenda Martina Navrátilová dokázala rozpálit diváky jako hráčka, coby komentátorka umí být stejně zábavná.

Je vtipná, její odborné postřehy zpestřují tenisové přenosy na americkém programu Tennis Channel. Navrátilová při exhibicích na US Open opět předváděla svůj klasický servis a typické voleje. Ale hlavně komentovala.

Jak dlouho už komentujete?
V pětadevadesátém jsem si zkusila Wimbledon a US Open. Teď dělám všechny grandslamy už tři roky po sobě.

A co vás na té práci nejvíc baví?
Ráda diváky poučím. Ukazuju jim, co se mi na tenisu líbí. Nejdůležitější je, aby mi rozuměli jak lidi, kteří vidí první zápas v životě, tak i zasvěcenější fanoušci.

Dá se komentování v něčem srovnat s tenisem?
To vůbec. Je to mnohem jednodušší. I na přípravu. Přijdu do studia hodinu a půl před zápasem, přečtu si nějaké informace, nandají mi obličej, udělají mi vlasy... A mluvím.

Míváte trému?
Teď už ne.

Po nočním zápase Stosurová – Dementěvová jste před kamerou z legrace ukazovala, jak jste si musela držet padající víčka...
... byly dvě hodiny ráno. Ale zápas byl vynikající, nemohla jsem usnout až do čtyř.

Ráda vtipkujete?
Když je příležitost, tak jo. Ale většinou jen komentuju, co se děje, a nevymýšlím nic zvláštního. Čím lepší zápas, tím se líp mluví.

Zdá se mi, že jste vy, ale třeba i John McEnroe a další vaši kolegové, mnohem zábavnější než čeští tenisoví komentátoři.
V Česku to opravdu žádná show není. Občas mě ti pánové uspávají.

Musíte se hlídat, abyste při přenosu nefandila?
No, někdy přeju jedné hráčce víc než té druhé, ale snažím se být objektivní. A lidi, co mě poslouchají, tvrdí, že nepoznají, komu fandím. Takže se mi to daří.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze