Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští daviscupoví tenisté zašli na NBA

4 2000
L o s A n g e l e s - Basketbal se stal ústředním tématem před nadcházejícím čtvrtfinálovým utkáním Davisova poháru, v němž se čeští tenisté střetnou s týmem USA. V Los Angeles, kde se zápas uskuteční od pátku do neděle, čeští hráči v pondělí poprvé okusili kvality legendární haly Great Western Forum, stejně jako domácí Američané s novým sparingpartnerem Toddem Martinem. Kapitán Jan Kukal měl čtveřici Jiří Novák, Ctislav Doseděl, Martin Damm a David Rikl pohromadě v neděli večer a tentýž den Češi navštívili utkání NBA. Místní Los Angeles Lakers deklasovali New York Knicks, což hráče inspirovalo. "Vyprovokovalo nás to a druhý den jsme si basketbal zahráli před hotelem," uvedl Kukal.
Basketbal ovlivnil i amerického kapitána. John McEnroe by chtěl, aby jeho hvězdný tým Andre Agassi, Pete Sampras, Jared Palmer a Alex O'Brien působil na dvorci stejně suverénně jako Shaquille O'Neal a jeho Lakers, nejlepší celek letošního ročníku NBA.
"Pokusíme se hrát jako oni," prohlásil McEnroe.

Po prvním tréninku jsou čeští hráči s povrchem Premier Court a prostředím v Great Western Forum spokojeni. "Hala je nádherná, všude dýchá historií," nechal se unést Kukal. "Povrch je docela dobrý, středně rychlý, podobný greensetu," hodnotil kapitán.

Češi trénují dvakrát denně, dopoledne dvě a odpoledne tři hodiny. První práci měl lékař týmu Pavel Kolář, do jehož péče se dostal deblista Rikl. "Má trochu 'seknutá' záda," řekl Kukal. Američané jsou klidní, protože hodinový trénink absolvoval Agassi, který si minulý týden na turnaji v Miami poranil kotník. "Měl jsem ho zatejpovaný, pohyb jsem kontroloval, takže to bylo v pořádku. Trénink má tu výhodu, že člověk nemusí běhat za každým balónem. Nehrál jsem naplno," řekl první hráč světa, kterému dělal sparingpartnera sedmnáctiletý junior Andy Roddick.

Sampras po vítězství v Miami v pondělí odpočíval. Na dvorci se naopak v roli tréninkového hráče objevil Todd Martin. Loňský finalista US Open si letos na Australian Open podvrkl levý kotník a od té doby nehrál. "Bylo to vážné, ještě nejsem úplně v
pořádku," řekl třicetiletý hráč. Martin společně s Roddickem proháněl v tréninku dvojici Jared Palmer, Alex O'Brien.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze