Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští curleři si zajistili si účast na mistrovství světa

Český skip Jiří Snítil sleduje, jak si jeho spoluhráči poradí s kamenem v zápase s Finskem. | foto: Reuters

26 2014
Čeští muži splnili na mistrovství Evropy v curlingu svůj cíl. Po základní části skončí v Champéry ve Švýcarsku nejhůře pátí a kvalifikovali se tak na mistrovství světa. Tým vedený skipem Jiřím Snítilem porazil Rusko 6:4 a v napínavém utkání Norsko 8:7 až v dodatečném 11. endu.

Právě s Norskem si Češi zahrají ve čtvrtek od 14:00 o postup mezi čtveřici do bojů o stupně vítězů.

Češi museli oba zápasy vyhrát, aby si udrželi naději na play-off. Duel s Ruskem byl do osmého endu nerozhodný 4:4, pak Češi přidali po bodu v devátém a desátém endu. S Nory se skóre přelévalo a před posledním endem soupeř vedl o bod. Češi vzápětí vyrovnali a v nastaveném endu přidali vítězný bod. „Zápas s Norskem byl masakr,“ řekl Snítil.

„Bylo to vyrovnané. V devátém endu nám chvilku hrozila čtyřka, ale povedl se skoro na sto procent triple take out, takže udělali jen dvojku. V desátém jsme potřebovali dvojku na výhru, ale uhráli jen jedničku a nakonec to rozhodli posledním kamenem v nastavení,“ řekl.

Curleři v základní části ME pět zápasů vyhráli a čtyřikrát odešli poraženi. Snítila mrzely především porážky s Itálií a se Skotskem. „Obě byly posledním kamenem. Kdybychom je vyhráli, měli jsme klid a play-off jisté, ale na druhou stranu se nám zase povedl silný závěr. V podstatě to je dobrý a asi bych se rouhal, kdybych řekl, že z toho mám špatný dojem,“ hodnotil Snítil dosavadní průběh šampionátu.

Základní část vyhrálo suverénně bez porážky Švédsko. Do play-off postoupili překvapivě nováčci mezi elitou Italové a domácí výběr Švýcarska.

České ženy si na mistrovství světa nezahrají. Týmu vedenému skipkou Lindou Klímovou se na turnaji vůbec nedaří, prohrál zatím všech osm zápasů a poslední čtvrteční utkání už nic nezmění na tom, že sestoupí z elitní A divize do „béčka“.

Mistrovství Evropy v curlingu v Champéry (Švýcarsko)

Muži:
Česko
- Rusko 6:4
Česko - Norsko 8:7 po dodatečném endu
Švédsko - Skotsko 11:10
Švýcarsko - Lotyšsko 7:5
Itálie - Dánsko 8:7
Norsko - Německo 8:2
Rusko - Lotyšsko 12:6
Švýcarsko - Dánsko 7:6
Švédsko - Německo 8:7
Itálie - Skotsko 7:5

Pořadí po základní části: 1. Švédsko 9/0, 2. Itálie 7/2, 3. Švýcarsko 6/3, 4. Česko a Norsko 5/4, 6. Rusko 5/4, 7. Německo a Skotsko 3/6, 9. Dánsko 1/8, 10. Lotyšsko 1/8.

Ženy:
Rusko - Česko 13:1
Skotsko - Švédsko 7:6
Estonsko - Lotyšsko 9:4
Švýcarsko - Dánsko 8:4
Finsko - Německo 5:4

Pořadí po 8. kole: 1. Rusko 8/0, 2. Švýcarsko 6/2, 3. Dánsko, Finsko, Skotsko, Švédsko 5/3, 7. Německo 3/5, 8. Estonsko 2/6, 9. Lotyšsko 1/7, 10. Česko 0/8.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze