Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští běžci na lyžích dojeli ve štafetě na sedmém místě, nejlepší byli Švýcaři

V čele závodu štafet určuje tempo na druhém úseku Dario Cologna ze Švýcarska | foto: AP

19 2010
Štafeta českých běžců na lyžích obsadila v závodě Světového poháru v La Clusaz na 4x10 kilometrů sedmé místo. Martin Koukal zatím stále hledá formu a v závěrečném úseku ztratil kontakt s nejlepšími. Vyhráli Švýcaři před Rusy a Nory.

Česká štafeta nastoupila v nezvyklém složení, Jiřího Magála, který nemohl kvůli odřenému kotníku dopnout lyžařskou botu, nahradil specialista na dálkové běhy Petr Novák a vedl si výborně.

Martin Jakš na prvním klasickém úseku předával Lukáši Bauerovi v kontaktu s nejlepšími a česká jednička v běžecké stopě dokázala vyhrát souboj s druhým lyžařem norské štafety Martinem Jonsrudem Sundbym. Bauer předával na třetím místě za suverénními Švýcary a Nory.

Petr Novák se dokázal s Norem Gjerdalenem udržet a ukázal se jako solidní náhrada do štafety na třetí úsek. Předával Martinu Koukalovi na čtvrté příčce, ale bývalý mistr světa na 50 kilometrů se zatím v letošní sezoně hledá.

Před Koukala se záhy dostal Švéd Hellner a nakonec i druhá ruská štafeta. Ani ve svém oblíbeném kontaktním běhu nestačil a spadl na konečné sedmé místo.

Pro švýcarský triumf doběhl Curdin Perl, zatímco sobotní vítěz Rus Maxim Vylegžanin už neměl síly a v cíli ztratil na nečekaného vítěze půl minuty.

Na bronzový stupínek vytáhl norskou štafetu Petter Northug.

Výsledky:

Muži - štafeta 4x10 km: 1. Švýcarsko (Livers, Cologna, Fischer, Perl) 1:42:14,6, 2. Rusko I (Bělov, Legkov, Sedov, Vylegžanin) -30,8, 3. Norsko (Rönning, Johnsrud Sundby, Gjerdalen, Northug) -33,8, 4. Finsko -35,0, 5. Švédsko -36,8, 6. Rusko II -1:28,6, 7. Česko (Jakš, Bauer, Novák, Koukal) -2:28,9.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze