Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští amatéři skončili v Thajsku kousek od medailí

Finále World Golfers Championship 2010 v Thajsku. | foto: Petr Svačina

8 2010
Bangkok (Od spolupracovníka IDNES.cz) - Titul "Amatérský mistr světa s odpočtem hendikepu" se České republice zase vyhnul, přestože slovo handicap je ve zdejším golfu malou modlou. Ze Světového finále turnaje World Golfers Championship na čtyřech hřištích v Thajsku veze "reprezentace" deváté místo a několik velmi dobrých individuálních umístění.

Týmy z 23 zemí světa se střetly v resortech Majestic Creek, Imperial Lakeview, Banyan a Black Mountain poblíž města Hua Hin asi 200 kilometrů jižně od Bangkoku.

Pět národních vítězů jednotlivých hendikepových kategorií Jiří Papírek, Filip Vakoč, Ivo Vaicenbacher, Petr Kračun a Dragan Andonov mělo nač navazovat. V minulosti české výpravy přivezly ze světového finále několik cenných úspěchů. Například v minulém roce se z prvenství v nejnižší hendikepové kategorii radoval Martin Rudecký.

Finále World Golfers Championship 2010 v Thajsku.

Letos Češi v extrémně teplém počasí začali trochu rozpačitě, ani jeden z nich se po odečtu hendikepu nedostal pod hranici 70 ran. V následujících dnech se však jednotliví hráči zlepšovali a vše vyústilo v posledním kole. V něm nakonec zahráli nejlepší výsledek a posunuli se na konečné deváté místo.

V kategorii nejnižších hendikepů (0-5) se Papírek umístil na pátém místě (81+82+72+67) a byl celkem spokojený: "Škoda toho začátku, mohlo to být výrazně lepší. Vždyť jsem za vítězem zaostal jen o tři rány."

world golfers championship

Turnaje série World Golfers Championship se zrodily v hlavě legendárního švédského sportovce Svena Tumby Johanssona. Výtečný hokejista, fotbalista i golfový hráč založil tuto soutěž s myšlenkou na souboje nejlepších hráčů z jednotlivých zemí v rámci jejich hendikepových kategorií. Dá se tedy říci, že World Golfers Championship je neoficiálním mistrovstvím světa amatérů se započítáním hendikepu.

V kategorii 6-10 obsadil Vakoč také pátou příčku, na první místo mu chybělo sedm ran. Mezi hendikepy 11-15 se Vaicenbacherovi bohužel příliš nedařilo. Obsadil až osmnácté místo.

Ještě o místo hůř skončil v kategorii 16-20 Kračun, jemuž také výrazně uškodily nedobré výsledky z úvodních dvou kol. Pět ran chybělo k bronzové medaili poslednímu českému reprezentantovi Andonovovi v kategorii 21-25 a nakonec skončil šestý.

Finále World Golfers Championship 2010 v Thajsku.

K tomu, že světové finále bylo pro Čechy nakonec uspokojivé, přispěl i turnaj hostů World Golfers Invitational. V nejnižší hendikepové kategorii 0-5 vyhrál Kosmas Iliadis a z vítězství se radoval i Antonín Jízdný mezi hendikepy 21-25.Najdete na iDNES.czmobilní verze