Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští amatéři se drží ve hře u udržení na mistrovství Evropy

Jamka č. 15 na hřišti ve velšském Conwy. | foto: conwygolfclub.com

3 2009
Český tým porazil v prvním zápase skupiny C o udržení na mistrovství Evropy celek Řecka 4:1. Po dvou kvalifikačních kolech, v nichž se Češi dostali z osmnáctého místa pouze do nejslabší výkonnostní skupiny, se ve velšském Conwy hraje jamková hra.

Byť družstvo nehrajícího kapitána Miroslava Holuba s Řeky spíš prohrávalo, většina reprezentantů nakonec skóre otočila a zvítězila výrazným rozdílem. Ve druhém utkání Rakušané stejným skóre zdolali Turky, kteří jsou dnešním soupeřem Čechů.

Holub do čtyřhry spároval Jana Rybu a Viktora Skalleho, jimž se vůbec nevedlo v kvalifikaci na rány. Oba potvrdili pokles formy a jako jediní podlehli na 17. jamce. Ve dvouhrách však uspěli Jakub Stanislav, David Procházka, Stanislav Matuš i Jiří Korda. "Po špatných výsledcích nám nezbylo než vyhrát," řekl kapitán na stránkách České golfové federace.

Ocenil i výkon soupeře. "Téměř všechny zápasy byly napínavé až do konce. Kluci se naštěstí dokázali soustředit a zabrat v důležitých momentech. Je to jamková hra a v ní je možné všechno," dodal.

Semifinále evropského šampionátu tvoří dvojice Anglie - Norsko a Skotsko - Itálie. Zatímco čtyřčlenná skupina o udržení mezi elitou se hraje do tabulky systémem každý s každým, výkonnostní skupiny A a B se hrají vyřazovacím způsobem.

výsledky

Skupina A o 1. - 8. místo: Anglie - Francie 4,5:2,5, Norsko - Finsko 5:2, Skotsko - Švédsko 4:3, Itálie - Německo 5,5:1,5.

Skupina B o 9. - 16. místo: Nizozemsko - Španělsko 3:2, Dánsko - Belgie 3:2, Irsko - Portugalsko 3:2, Island - Wales 3:2.

Skupina C o 17. - 20. místo: Česko - Řecko 4:1, Rakousko - Turecko 4:1.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze