Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Českými šampiony ve stolním tenisu se stali Prokopcov a Štrbíková

Stolní tenistka Iveta Vacenovská prohrála v Hodoníně ve finále dvouhry i čtyřhry. | foto: Radek Miča, MAFRA

7 2010
Stolní tenista Dmitrij Prokopcov potvrdil roli nejvýše nasazeného hráče a poprvé v kariéře se radoval ze zisku titulu mistra České republiky. Hráč pražského El Niňa porazil ve finále svého oddílového kolegu Tomáše Konečného a spolu navíc vyhráli čtyřhru. Již posedmé vyhrála dvouhru Renata Štrbíková.

Ukrajinský rodák Prokopcov dostal teprve loni po dlouhých letech české občanství a hned letos se radoval z premiérového triumfu. "Beru to pozitivně. Je to fantastické," uvedl hráč na webu Deníku.

Prokopcov prošel soutěží relativně hladce. Nejvíce práce měl v semifinále s Martinem Olejníkem (4:2) a Konečnému ve finále nepovolil ani set, ale jednoduše zápas nevyhrál. "Dobře se známe a šlo o to, kdo bude mít více štěstí a lepší formu," konstatoval Prokopcov.

Radost z vítězství na českém šampionátu může Prokopcova těšit o to více, že z české špičky chyběl pouze zraněný Petr Korbel.

Ve dvouhře žen došlo na očekávané finále favoritek mezi Štrbíkovou a Ivetou Vacenovskou, která je v Hodoníně doma. Obhájkyně titulu Štrbíková nejvýše nasazené hráčce takřka nic nedovolila a vyhrála 4:1.

"Vážím si toho, že na mistrovstvích republiky vyhrávám od osmnácti let. Vždy, když jsem se zúčastnila, zvítězila jsem," řekla vítězka.

Vacenovská prohrála před dvouhrou i finále čtyřhry a zklamání hlavně z porážky se Štrbíkovou chvilku rozdýchávala v zákulisí.

"Byla jsem v domácím prostředí a dvouhru na mistrovství republiky jsem nikdy nevyhrála, když u toho byla Blecha (Štrbíková). Chtěla jsem zvítězit. Bohužel byla lepší. Neměla jsem šanci," uznala.

Mistrovství české republiky jednotlivců - finále

Muži
Dvouhra:
Prokopcov - Konečný (oba SKK El Niňo Praha) 4:0 (2, 9, 15, 4).

Čtyřhra:
Prokopcov, Konečný - Krmaschek, Marek (SV Nekarsulm/FC Tegernheim) 3:0 (8, 7, 7).

Ženy
Dvouhra:
Štrbíková (MSK Břeclav) - Vacenovská (ASKÖ Linec) 4:1 (6, 10, -9, 10, 7)

Čtyřhra:
Pěnkavová, Hadačová (Linec-Froschberg/Binden) - Vachovcová, Vacenovská (Hodonín/Linec) 3:1 (11, -5, 9, 7).

Smíšená čtyřhra:
Urbánek, Pěnkavová (Králův Dvůr/Linec-Froschberg) - Plachý, Valentová (Mety/Frýdlant) 3:1 (5, -8, 7, 6).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze