Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Český volejbal je směšný, říká Haník. Proto kandiduje na předsedu svazu

Zdeněk Haník | foto: FIVB.org

20 2010
Zdeněk Haník je oficiálním kandidátem na pozici prvního muže českého volejbalu. Svůj zájem ucházet se o funkci svazového předsedy oznámil bývalý kouč národního týmu na setkání s novináři. O odvolání Antonína Lébla by se mělo hlasovat v polovině května.

"Mým cílem je, aby byl český volejbal lepší. Aby byl takový jako v době, kdy jsem začínal. A teď... Jsme prostě směšní. Byl jsem trenérem nároďáku, tak to vím. Nikdo se nezajímá o to, co si myslí Češi. Jsme směšní," zní emotivní odůvodnění Haníkovy kandidatury z jeho vlastních úst.

Proti současnému předsedovi Léblovi se Haník vymezil obdobně jako další kritici. "Vytýkám mu, že se snaží všechny segmenty řídit sám. To nejde, přináší to chyby," vysvětluje.

Za svůj úkol si proto předsevzal sjednotit současný český volejbal. "Chtěl bych něco ve volejbalu udělat. Mně vadí, že je hnutí rozpolceno, a budu dělat vše proto, aby rozpolceno nebylo. Deklaruju veřejně, že ve chvíli, kdy mě nadpoloviční většina chtít nebude, nečekám na chvíli, kdy mi to oznámí, ale odcházím," přislíbil.

Svou kandidaturu Haník oznámil poté, co na svazu odevzdal svou výpověď. Dosud pro ČVS pracoval jako metodik. "Jestliže chci kandidovat na nejvyšší post, rád bych se vyvaroval rozporu se svou pracovní smlouvou," vysvětlil.

Současný předseda Českého volejbalového svazu Antonín Lébl už dříve poskytl iDNES.cz rozhovor, ve kterém hovořil o pokusech odvolat jej. S důvody pro kritiku ale nesouhlasí. (Celý rozhovor čtěte zde.)

Lébl byl do čela svazu zvolen v loňském roce na čtyřleté funkční období. Nespokojenost s jeho působením však v posledních týdnech vyvolala několik výzev k jeho odstoupení stejně jako chystaný pokus o odvolání. (Více naleznete zde)

K hlasování by podle představ Léblovy opozice mělo dojít 16. května na nejbližším zasedání Výboru Českého volejbalového svazu. Volba nového prvního muže volejbalu by měla podle Haníka následovat ještě v ten samý den.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze