Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Český profigolf má nového vládce: Lébl vyhrál finále i sérii

Ondřej Lébl, vítěz Kaskáda Grand Finale 2010. | foto: Martin Kabát

9 2010
Druhá polovina české profesionální golfové série patřila Ondřeji Léblovi. Pětadvacetiletý hráč z GC Líšnice zvítězil v závěrečném turnaji Grand Finale na brněnském hřišti Kaskáda a tímto výsledkem se prodral na první místo konečného finančního žebříčku.

Lébl si pro výhru musel dojít až do rozstřelu. Po třech kolech měli shodné skóre even par s Lukášem Tintěrou a na druhé jamce play-off se rozhodlo. Šanci vyhrát turnaj i celý domácí okruh měli oba a dramatičtější konec si sezona domácího profigolfu ani nemohla přát.

Finálové kolo navíc kvůli mlze odstartovalo se zpožděním a když padly rozhodující údery, na fairwaje a greeny padalo velkou rychlostí šero. Dokonalá kulisa pro drama.

Lukáš Tintěra, třetí kolo Kaskáda Grand Finale 2010.

Rozhodla Tintěrova přihrávka na závěrečném čtyřparu, která skončila ve vodě. "Já jsem měl kliku, že můj míč vodu přeskočil," uznal sportovně Lébl.

Dočkal se od soupeře oplátky. "Finále bylo hrou nervů, bylo znát, že jsme oba vyčerpaní. Možná tam u mě byla i smůla, ale vyhrál ten lepší," řekl Tintěra.

Lébl získal za výhru na kaskádě prémii 170 tisíc korun z celkové milionové dotace. Základ ke konečnému prvenství položil v červenci v Sokolově, kde vyhrál sedmý díl Pilsner Urquell Czech PGA Tour.

Ondřej Lébl, vítěz Kaskáda Grand Finale 2010.

"Já vnímám spíš důležitost turnaje než ty částky. Kdybych měl deset tisíc v kapse a mohl je prohrát, asi bych na ně myslel spíš," usmál se vítěz.

Lébla trénuje Karel Skopový junior a po finálovém puttu se radoval víc než sám jeho svěřenec. Ten bere svůj úspěch z nadhledu: "Peníze, které jsem letos vydělal, už jsou nějak proinvestované, takže přijde duben a já budu zase na začátku."

Kaskáda grand finale - konečné výsledky

Par 72: 1. Lébl 216 (75+71+70) - na 2. jamce play-off, 2. Tintěra 216 (75+73+68) oba par, 3. Matuš 217 (75+71+71) +1, 4. Nový 218 (71+73+74) +2, 5. Němeček 223 (78+72+73) a Nič 223 (78+75+70) oba +7.Najdete na iDNES.czmobilní verze