Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Český pohár triatlonistů v Plzni ozdobí i Čelůstka se Švarcem

Jan Čelůstka, archivní foto | foto: archiv Jana Čelůstky

4 2016
Český pohár dospělých, ve kterém nebudou chybět domácí esa Jan Čelůstka či Plzeňan Přemysl Švarc, republikový šampionát akademiků, kde půjde o nominaci na světový šampionát. A k tomu také závod pro děti z dětských domovů, rodinný běh, aquatlon pro školy i brazilský karneval. Špičkový triatlon se příští víkend po letech vrátí do Plzně, Velký bolevecký rybník bude ve dnech 10. -12. června dějištěm velkého triatlonového festivalu.

„Naším cílem je přivést k triatlonu nové závodníky, proto jsme se rozhodli uspořádat tento festival. Závod bude nejen obrovskou zkouškou pro organizační tým, ale také pro všechny jeho účastníky,“ říká ředitel závodu Jan Řehula, bývalý špičkový triatlonista, bronzový medailista z olympijských her v Sydney 2000 a dnes šéftrenér české reprezentace.

Právě Řehula, který léta žil v Plzni, stojí za celým projektem. „Hlavním tahákem bude určitě mistrovství České republiky akademiků. Tam půjde o přímou kvalifikaci na akademický světový šampionát v Nyonu a budou se rozdávat i body do světového rankingu ITU,“ upozorňuje Řehula.

V elitní kategorii, závodu Českého poháru dospělých, budou kromě Čelůstky a Švarce startovat mimo jiné Jan Volár, František Linduška i novopečený mistr republiky v aquatlonu Jiří Kalus.

Triatlonový festival

Pátek 10. června:
Aquatlon pro školy, dětský triatlon, půjčovna kol

Sobota 11. června:
Triatlon - Český pohár dospělých, Akademické mistrovství ČR a MČR Age Group (1,5 - 40 - 10), Brazilský karneval na pláži

Neděle 12. června:
Mama run (běh pro rodiče s dětmi na 3 km), Terénní triatlon pro veřejnost a štafety (0,3 - 13 - 3)

Třídenní festival začne už příští pátek dopoledne, kdy se v aquatlonu utkají žáci základních a středních škol. Odpolední program patří Tomáši Slavatovi a jeho seriálu pro dětské domovy Slavata Triatlon Tour podporované Nadací Albert. „Večer pak všem na pláži Ostende zahraje hudební skupina Muerta Mente,“ doplňuje Řehula.

Hlavní sobotní program obstarají závody Českého poháru všech kategorií od žákovských až po dospělé. Pro věkovou kategorii age group bude plzeňský závod rovněž mistrovstvím ČR. „Dorostenci se pak poperou o kvalifikaci na atraktivní European Triathlon Youth Festival,“ vypočítává šéf festivalu.

Večerní program s vyhlášením výsledkům již bude avizovat blížící se olympijské hry v Riu de Janeiro, Bolevák se tak ponoří do brazilských rytmů samby a karnevalového nadšení.

V neděli se pak o medaile utkají žáci v rámci krajského mistrovství, připraven je i běh pro rodiče s dětmi, terénní triatlon pro veřejnost a štafety.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze