Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Češky jsou mezi nasazenými týmy

8 2003
Poreč - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - I když tým házenkářek dohrál na světovém šampionátu už v základní skupině, bude Česko svým způsobem ve hře i v den finálového utkání. V neděli 14. prosince totiž v Záhřebu vylosují dvojice play-off kvalifikace ME 2004 v Maďarsku a mezi nasazenými týmy nebude chybět ani ten český.

"To je hodně důležité, vyhneme se těm nejsilnějším týmům. Ovšem ani mezi těmi nenasazenými moc lehkých soupeřů nenajdeme," varuje před přehnaným optimismem předseda Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.

Účast na ME má v tomto okamžiku jistou pět zemí - Dánsko, Norsko, Francie, Rusko a pořádající Maďarsko. O zbývajících jedenáct míst se utká dvaadvacet družstev nalosovaných do dvojic, a to pohárovým systémem doma - venku.

Devět celků bylo nasazeno, deset figuruje mezi nenasazenými. V nejistotě zatím žijí Nizozemky, Švédky a Bělorusky. Před vlastním losem budou dva z těchto týmů přilosovány k nasazené devítce a jeden se stane družstvem nenasazeným.

"Určitě bychom se chtěli vyhnout Slovensku a Polsku. Nepříjemné by bylo potkat Nizozemsko, které nám má po prohrané kvalifikaci letošního MS co vracet, a také na Makedonii," připomíná Jaroslav Chvalný některé z možných soupeřů.

První zápasy play-off proběhnou v termínu 29.-30. května 2004, odvety pak 5. a 6. července.

ÚČASTNÍCI NEDĚLNÍHO LOSU
Koš 1 (nasazení):
Česko, Rakousko, Chorvatsko, Španělsko, Německo, Rumunsko, Srbsko a Černá Hora, Slovinsko, Ukrajina.
Koš 2 (nejistí): Nizozemsko, Švédsko, Bělorusko.
Koš 3 (nenasazení): Litva, Polsko, Slovensko, Turecko, Ázérbajdžán, Bulharsko, Island, Makedonie, Portugalsko, Švýcarsko.Najdete na iDNES.czmobilní verze