Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Český biatlon se uchází o mistrovství světa. A žádá o pomoc fanoušky

VZPOMÍNKA NA ROK 2013. Takhle to vypadalo na tribunách při mistrovství světa. Celkem ho naživo z tribun vidělo přes 200 tisíc fanoušků. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

19 2016
Po úspěšném mistrovství světa 2013 se český biatlon bude znovu ucházet o pořadatelství šampionátu. Světová elita by se v případě úspěšné kandidatury mohla v Novém Městě na Moravě znovu představit v roce 2020 nebo 2021. A biatlonový svaz žádá o pomoc i fanoušky.

„Protože Vás, naše fanoušky, považujeme za součást týmu, dovolujeme si Vás požádat o spolupráci. Naše kandidatura se opírá o řadu faktů, chceme však ukázat i emocionální stránku biatlonu. A právě tu představuje spojení týmu s fanoušky,“ vyzývají představitelé svazu.

Jak mohou pomoci?

„Prostřednictvím formuláře na této stránce nám nahrajte jakoukoli fotografii z Vašeho fandění doma u televize, se skupinou přátel, nebo přímo na závodech. Můžete použít fotografie, které máte z předchozích sezón, nebo fandění zinscenovat. Je to na Vás!“ dodávají.

Fotografie ozdobí prezentační stánek českého biatlonu v Kišiněvě, kde budou na počátku září delegáti Mezinárodní biatlonové unie o kandidaturách rozhodovat.

„Prostřednictvím Vašich fotografií delegátům ukážeme, jaký fenomén biatlon v Česku představuje, a sdělíme jim současně, že za naším projektem stojí celá biatlonová rodina,“ doplňuje svaz.

Mistrovství světa 2013 v Novém Městě na Moravě navštívilo v 201 000 diváků, atmosférou se šampionát řadil k nejlepším v historii. Připomenout si ho můžete zde.

Autor:


Biatlon na ZOH 2018

Od 9. do 25. února 2018 se v jihokorejském Pchjongčchangu uskuteční XXIII. zimní olympijské hry. Biatlonisté usilují o 11 medailových sad. Muži i ženy mají stejný program: sprint, stíhací závod, individuální závod a masový závod, dále se jedou tři štafety: muži, ženy a smíšená.

Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Martin Fourcade, Johannes Bö, Anastasia Kuzminová

Najdete na iDNES.czmobilní verze