Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

České volejbalové šampionky tmelily nový tým v Bojnicích

Prostějovské volejbalistky se radují z mistrovského titulu. Solange Soaresová veze Julianu Valenteovou | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

19 2010
Osmička prostějovských volejbalistek si dala pořádně do těla na kondičním soustředění v Bojnicích. Na Slovensku ve špičkově vybaveném areálu otestovaly posilovnu i rehabilitační linku a výrazně zapracovaly na své fyzičce.

"V areálu jsme byli prakticky sami a udělali kus práce," pochvaloval si výjezd do zahraničí trenér VK Modřanská Prostějov Miroslav Čada.

Vedle Gabiky Tomašekové, Ivany Bramborové, Solange Soaresové aMarkéty Chlumské, která ještě v minulé sezoně měla dívčí jméno Tomanová, s týmem trénovaly nové posily Prostějova. Díky týdennímu pobytu se mohla Šárka Kubínová, Darina Košická, Tina Lipicerová a Veronika Hrončeková blíže seznámit s novými spoluhráčkami.

"To byl také jeden z cílů soustředění. Potřebujeme dát dohromady tým, který spolu bude vycházet i mimo kabinu. To se pak projeví i na palubovce," tvrdí Čada.

Ve druhé polovině pobytu začal prostějovský kouč do tréninků zapojovat také herní prvky. Kvůli dlouhé letní pauze hráčky probírají technické záležitosti souhry jednotlivých dvojic. Náročnější kombinace přijdou na řadu až v dalším průběhu přípravného období.

"Herně se musíme rozjíždět postupně. Všechno má svůj čas," prohlásil volejbalový odborník. Podle něj se všechny nové hráčky do kádru českých mistryň zařadí bez větších potíží.

"U Veroniky Hrončekové a Šárky Kubínové to nebude vůbec žádný problém. Obě mají bohaté zkušenosti ze slovenské a české extraligy. Tina Lipicerová naproti tomu prošla řadou klubů v různých evropských soutěžích a adaptace na nové podmínky pro ni není novou záležitostí," uvedl Čada.

"Přechod do nového prostředí zvládá také Darina Košická, která je mladou hráčkou, ale od prvního dne pracuje výborně," dodal kouč Hanaček.

Tým, na který letos čekají zápasy ve Středoevropské lize a Lize mistryň, se v dalších týdnech bude připravovat v domácím prostředí. Do tréninku po dovolené naskočila Milada Bergerová a také nové zahraniční posily – Anna Velikiyová a Táňa Artmenková, které se však zároveň budou připravovat s izraelskou reprezentací na poslední fázi kvalifikace na mistrovství Evropy.

"Jejich zabudování do týmu nás ještě čeká, ale jsem přesvědčený o tom, že si s tím poradíme," prohlásil Čada.

Po příchodu Artmenkové, která nahradila Ogonnu Nnamaniovou, je družstvo kompletní. "Táňu jsem sledoval při zápasech slovenské a izraelské reprezentace. Patří mezi nejlepší hráčky svého národního týmu. Bude to velká posila," přiblížil novou akvizici Čada.

Netajil se ani tím, že nová volejbalistka byla pro klub finančně zajímavější. "To ale neznamená, že nemá špičkovou výkonnost. Spíš si myslím, že jsme sehnali ještě kvalitnější volejbalistku za menší cenu," poznamenal kouč.

Obě posily se v Prostějově představí v ostrém utkání 1. září, kdy domácí tým nastoupí právě proti izraelské reprezentaci.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze