Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

České krasobruslení přišlo o jedinou sportovní dvojici

4 2006
Brno - České krasobruslení už nemá žádnou sportovní dvojici. Jediný pár Karel Štefl - Olga Prokuronovová se rozpadl, protože ruská krasobruslařka po hrůzostrašně vypadajícím pádu na lednovém mistrovství Evropy ve francouzském Lyonu už na další přípravu do Brna nepřijela.

Štefl tak zůstal bez partnerky a v nadcházející sezoně bude mít české krasobruslení ve sportovních dvojicích poloviční zastoupení pouze v italské reprezentaci.

Dvaadvacetiletý brněnský bruslař Ondřej Hotárek se totiž chystá na start se sedmnáctiletou Laurou Magitteriovou z Milána.

"U bruslařů ze zemí Evropské unie není potřeba mít občanství příslušné země. Stačí pouze souhlas domácího svazu," řekl  trenér Ivan Rezek.

Hotárek s Magitteriovou spolu bruslí už přes rok. Dohromady je dal český trenér Karel Fajfr, jenž působí v Německu. Při loňském soustředění italských bruslařů v Oberstdorfu chyběl talentované krasobruslařce partner.

Fajfr kontaktoval Hotárkova otce a nová sportovní dvojice byla na světě. V minulém týdnu už byli Hotárek s Magitteriovou připraveni ke svému premiérovému startu na závodech v Oberstdorfu. Italská federace ale opomenula včas Hotárka zaregistrovat a nový pár musel soutěžní premiéru odložit.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze