Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Češi chtějí v roce 2017 hostit softballové mistrovství světa

ilustrační foto | foto: MF DNES

24 2014
Havlíčkův Brod by mohl být jedním z měst, které v roce 2017 budou hostit mistrovství světa v softballu. Jako první v Evropě! Alespoň tak vypadá plán, který na středeční tiskovce před evropským šampionátem - jenž se bude na Vysočině hrát v termínu od 14. do 19. července - nastínil předseda České softballové asociace Gabriel Waage.

"Mistrovství Evropy mužů je nejprestižnější turnaj v mužském provedení, který můžete v Evropě vidět. A pro nás to bude zároveň taková zkouška, protože bychom v roce 2017 chtěli získat mistrovství světa," uvedl Waage.

Světový šampionát, který se hraje od roku 1966, přitom dosud hostily pouze USA (4x), Nový Zéland (3x), Filipíny a Kanada (oba 2x), Mexiko a Jihoafrická republika. "Naším cílem je tento světový turnaj poprvé přivést do Evropy a k nám. Pokud se to povede, tak by se určitě hrálo i v Havlíčkově Brodě. To je pro nás cíl," doplnil předseda České softballové asociace.

Havlíčkův Brod se těší na softballový svátek

Brod se podle Waageho může pochlubit kvalitním zázemím. "Místní stadion patří k nejlepším v  republice," potvrdil. Ani to však není zárukou, že se MS 2017 v Brodě bude hrát. "O pořadateli rozhoduje světová konfederace. Pro naši kandidaturu budeme potřebovat získat garanci Českého olympijského výboru a Ministerstva školství a tělovýchovy ČR," naznačil Waage.

Po vyřízení potřebných formalit však Česko může na přidělení šampionátu směle myslet. "Máme poměrně velkou šanci ho dostat, protože jsme dominantní zemí v Evropě," pochvaluje si Waage. "Teď chceme ukázat, že v Čechách softballové akce dělat umíme," uvedl před červencovým ME.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze