Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Červenka pomýšlí na bronz

11 2003
Karlovy Vary - Böttcher rallye Vyškov je další soutěží domácího šampionátu ve sprintrallye, na jejímž startu se objeví několik posádek z Karlovarského kraje. Ve třech rychlostních zkouškách, které se ovšem jedou dvakrát, na ně čeká celkem 75,76 ostrých kilometrů. „Tamní trať je spíše techničtější, k nejrychlejším nepatří. Divácky atraktivním místem je jeden ze skoků, po němž je auto i metr vysoko. Dobře si na ten úsek pamatuji,“ říká Jaroslav Roubíček, který s Renaultem Clio Sport v barvách ARK Pila pojede ve třídě N3.

Protože dosud v letošní sezoně jezdil výhradně rallyesprinty, musel chvíli lovit v paměti, aby spočítal přestávku od posledního startu. „Byla to Agropa v Pačejově na konci července, takže asi šest týdnů. Mezitím jsem se moc nesvezl, ale ve Vyškově se o umístění zase porveme,“ hlásí jezdec s nádechem tradičního humoru v hlase.

Stejně dlouhou pauzu od posledního startu měl před vyškovskou soutěží chebský pilot Michal Kičák. V Pačejově dokonce dojel s Nissanem Pulsar GTi-R bronzový ve třídě A7, jenže pár desítek minut po projetí cílem byl diskvalifikován, protože auto bylo o 1,5 kilogramu lehčí než je přípustné minimum.

„Původní plány pro období po Pačejově jsme měli úplně jiné. Už jsme chtěli být před dvěma týdny na Barum rallye s escortem, ale zatím jsme nenašli úplně společnou řeč o pronájmu vozu,“ vysvětlil Kičák.

Ve Vyškově tak opět pojede s pulsarem plzeňského týmu Roto, u kterého mechanici provedli repasi podvozku a výměnu turba, ale s novým navigátorem. Bude jím Valentina Choulíková, která se loni několikrát představila v tandemu s Jaroslavem Roubíčkem. „Nemáme konkrétní cíle, jedeme se prostě svézt. Spíše už řešíme příští sezonu,“ přiznal Michal Kičák.

Jen necelé dva týdny přestávky od poslední soutěže si užíval karlovarský pilot Pavel Červenka. S Mitsubishi Lancer Evo VI a navigátorem Janem Krečmanem se představil na Barum rallye, v jejímž průběhu byl diskvalifikován, neboť vůz neodpovídal homologaci.

„Myslím, že když pojedeme svižně, máme velkou šanci dostat se v seriálu na medailovou pozici,“ láká Červenku, v seriálu rallyesprintů zatím čtvrtého jezdce třídy N4. „Očekávám, že se pojede hrana od prvních kilometrů, je to sprint,“ tvrdí pilot.

Ten si bude chtít spravit chuť z loňského ročníku, kde ze třetího místa odstoupil před cílem poslední erzety kvůli vylomenému kolu. „V jedné ostřejší zatáčce jsem zbytečně hrábl na ruční brzdu, abych předvedl nějakou parádu, a přišli jsme o výsledek. Kdybych to letos chtěl jen zkusit, spolujezdec mě určitě bude včas varovat,“ vzpomněl si Červenka na loňský zbytečný výpadek.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze