Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čerstvá profesionálka Klára Spilková odpočívá až v pondělí

Klára Spilková | foto: Martin Kabát

23 2010
Šestnáctiletá Klára Spilková ve středu večer kývla na to, že bude profesionálkou. Krátce před Vánoci odpovídala česká golfistka na otázky čtenářů idnes.cz. Byla to její poslední mediální aktivita bez zastoupení agenturou. Jak uvedla, o tom, že do jejího života vstupují nové věci, se rozhodla sama.

Členka pražského Erpet Golf Clubu dosáhla šestnácti let teprve minulou středu, shodou okolností v zahajovací den kvalifikace Ladies European Tour, která se hrála na dvou hřištích španělského resortu v La Manze.

Po návratu toho na ni bylo trochu moc. Rozhovory, spekulace, jednání nejrůznějšího druhu. "Na takové svátky nezapomeneme," pravil otec mladé hráčky Petr Spilka souběžně s tím, jak se snažil obnovit přerušené internetové spojení při on-line rozhovoru.

Jeho dcera v něm vinou kombinace technických potíží a velkého vyčerpání nestačila ve vymezeném čase zdaleka odpovědět na všechny otázky, které jí od čtenářů golf.idnes.cz přišly.

Stačila potvrdit, že právě úspěch v podobě devátého místa v Q-School ji ponoukl, aby opustila amatérské řady a zkusila to naplno ve velké konkurenci.

Ta ji plně respektuje. Svou formu před profesionálním světem prezentovala minulou sobotu ve čtvrtém z pěti kvalifikačních kol, kdy na hřišti South výsledkem 69 ran (-4) potvrdila roli jednoho z tajných trumfů.

V on-line rozhovoru Klára Spilková označila za svá oblíbená hřiště Zbraslav, Karlštejn, Albatross, Karlovy Vary a Mariánské Lázně.

Prozradila také cosi ze své tréninkové náplně: "Golf hraju pravidelně každý den 2 až 3 hodiny s výjimkou pondělka, kdy odpočívám.

Zároveň povzbudila své vrstevnice, že třeba ve čtrnácti letech, kdy ona už vyhrávala turnaje, není pozdě na to, začít s golfem a zkusit se dostat na její úroveň.Najdete na iDNES.czmobilní verze