Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka vykročil solidně do turnaje v Palm Beach, vedou Green s Connellem

Michael Connell - Honda Classic, 1. kolo. | foto: AP

5 2010
Různorodá společnost co do výkonnosti i národnosti se po prvním kole sešla v čele turnaje Honda Classic. Vedou Australan Nathan Green a Američan Michael Connell, oba se skóre 65 ran, tedy pět pod par.

Německý profesionál českého původu Alex Čejka zahrál na Champions Course v PGA National Resortu jedno ze svých nemnoha vydařených kol v tomto roce a s bilancí mínus dvě se o deváté místo dělí s dalšími devíti golfisty.

Mnohonárodnostní leaderboard zpestřují na druhé pozici, o jeden úder za vedoucí dvojicí, Brazilec Alexandre Rocha, Angličan Oliver Wilson a Camilo Villegas z Kolumbie.

Rocha pokračuje kvůli olympiádě

Čtyřiatřicetiletý Green (na snímku) loni na PGA Tour vyhrál Canadian Open, což byl výjimečný výsledek, protože jinak se v popředí moc neobjevoval. Letos už hraje šestý turnaj, ve dvou neprošel cutem, ale povedl se mu Sony Open, kde se podělil o konečné osmé místo.

"Nebráníte se, když je vaše jméno tak vysoko na výsledkové tabuli," usmál se rodák z Nového Jižního Walesu, "pomáhá to hře a mně se to dnes stalo." Green zahrál na těžkém hřišti s parem 70 pouze 25 puttů, což mu výrazně pomohlo k výtečnému výsledku.

Nathan Green - Honda Classic, 1. kolo.

Ještě o jeden putt méně zahrál stejně starý Connel a dosáhl tím v Palm Beach nejlepšího výsledku dne. Na třetí jamce se hráči, jenž se v tak silné konkurenci objevuje jen sporadicky, povedl eagle.

Nečekaně dobře je na tom i Rocha, jenž loni uvažoval o konci kariéry, ale jeho rozhodnutí změnil fakt, že golf byl zařazen na program olympijských her 2016 v Riu de Janeiro.

"Překvapil jsem sám sebe, jak klidně jsem dnes hrál. Ale nebyl jsem v šoku z toho, že jsem hrál dobře, protože vím, jak tvrdě jsem se pustil do tréninku," řekl Brazilec. Na zámořském okruhu se objevil poprvé od roku 2003.

Čejka patrně přihodí na konto

Čejka položil základ případnému druhému dílčímu úspěchu sezony. Čtyřikrát ze svých pěti dosavadních startů skončil mariánskolázeňský rodák bez finančního zisku už po dvou kolech. Jen v Pebble Beach se dělil o desáté místo a získal 137 tisíc dolarů.

I tentokrát se na turnaji s dotací 5,6 milionu USD trochu s hřištěm pral, připsal si dokonce tři bogey na čtyřparových jamkách a scházela mu zejména délka ran. Ale nenašlo se mnoho lepších než on.

Jimmy Walker čeká před ránou na turnaji Honda Classic, až se zvedne hejno ptáků.

Vzadu ve výsledkové listině jsou například Američan Ryan Palmer, jehož letošní výsledky vynesly do popředí všech amerických žebříčků. Zahrál +3 a dělí se o 72. místo, podobně jako nedávný finalista světové jamkovky, Angličan Paul Casey.

Takřka bez šance na cut je obhájce titulu a loňský vítěz PGA Championship Jang Jong-un (+9). Na jedenácté jamce zahrál Korejec quintuple bogey, pět nad.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze