Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čejka v Kolíně zaútočil, Hanson vede nabité startovní pole

Mercedes-Benz Championship 2009 - Peter Hanson a Peter Hedblom, 1. kolo. | foto: AP

12 2009
Skoro jako zmatení jazyků vypadalo třetí kolo Mereceds-Benz Championship. Čtvrteční lídr Sören Hansen sice začal ztrácet, ale do čela se dotáhl jeho dánský krajan Anders Hansen. Ještě lepší než oba jmenovci byl dnes Peter Hanson a dostal se před závěrečným kolem do vedení. Je to ovšem Švéd.

Obě severské země měly v jednu chvíli v top 10 dohromady absolutní převahu. Dány na trojici doplnil Sören Kjeldsen a parťáky do švédského tria byli Henrik Stenson a Niclas Fasth. Skandinávské konkurenci čelily zejména britské ostrovy a Jihoafričan James Kingston.

Pak se ze třetí desítky průběžného pořadí přiřítil Francesco Molinari. Šestadvacetiletý Ital sice dosud nevyhrál žádný turnaj European Tour, ale v Race To Dubai mu patří čtyřiadvacátá pozice. I jeho zásluhou je konečné průběžné pořadí národnostně přece jen pestřejší.

Německé barvy zachraňuje golfista českého původu. Svoje nejlepší kolo bez jediného bogey totiž zahrál na hřišti Gut Lärchenhof Alex Čejka. Díky dnešním čtyřem ranám pod par se vyhoupl na dělené 14. místo průběžného pořadí, v polovině turnaje byl přitom až dvaašedesátý.

Vyšla mu zejména druhá devítka se třemi birdie za sebou a mariánskolázeňský rodák připojil k tomu poslednímu spokojené gesto. Pak zahrál tři pary a pro neděli má s bilancí -6 dobrou pozici i na atakování lídrů, pokud mu hra půjde jako dnes.

V neděli nic nebude nemožné. Prvního a desátého hráče dělí pouze tři rány, jde do tuhého a už se projevuje i nervozita, zejména v krátké hře. Hanson byl dnes s mínus pěti ranami nejjistějším hráčem, přestože jej ve vedení dlouho ohrožoval hlavně Chris Wood. Zatímco Švéd udržel nervy, nezalekl se vlastního dobrého průběžného skóre a závěrečnou čtyřku jamek odehrál v paru, Angličan byl až do jedenácté jamky na všech greenech v regulaci, pak ale zapsal dvě bogey a v nabité konkurenci klesl na dělenou sedmou pozici.

Po pátečním horším výsledku se do mínusového skore opět vešel Bernhard Langer. Dvaapadesátiletý Němec zahrál dvě rány pod par a přestože útok na vítězství, o němž jako o možnosti před turnajem hovořil, už to nebude, sklízí od uznalého krajanského publika ovace a uznání.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze