Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka si zahraje v Leopard Creeku i o víkendu, Oosthuizen skončil

Louis Oosthuizen měl byt na domácí půdě favoritem, ale těsně se nedostal do druhé části turnaje. | foto: AP

10 2010
Žádné nové jméno v čele průběžného pořadí, neznámý Jihoafričan pokračuje v jízdě. Anthony Michael zahrál ve druhém kole Alfred Dunhill Championship o tři rány hůř, ale se skóre devět ran pod par zůstal nejlepší. Za ním se seřadili dva jeho krajané a ve finálové polovině turnaje si zahraje i Alex Čejka.

Naopak po druhém kole končí Louis Oosthuizen. Vítěz letošního The Open zahrál v pátek jednu ránu pod par, ale jeho celková bilance +3 je o ránu horší než hranice cutu.

Jihoafričané přišli v Leopard Creeku o jedno ze želízek v ohni, i tak jich tam zůstalo dost. Michael by raději ve stejném termínu hrál finálovou část kvalifikace European Tour, kam se neprobojoval, ale teď si otevírá jinou cestu k hráčské kartě na evropský okruh.

O druhé místo se se ztrátou dvou úderů spolu s Angličanem Robertem Rockem dělí další dva golfisté pořadatelské země. Dawie Van Der Valt a Alex Haindl podobně jako lídr nepatří mezi známé postavy světových turnajů, ale v tomto, jenž otevírá novou sezonu European Tour, zatím předčí favority.

Při průměrném obsazení podniku s dotací jeden milion eur by se mezi ně mohl počítat i Oskar Henningsson, loňský vítěz Czech Open. Sahal po lepším postavení, ale dvojice bogey na čtrnácté a patnácté jamce jej srazila na dělené šesté místo.

Alex Čejka, druhé kolo Turning Stone Resort Championship 2010.

Alex Čejka

Naopak o plných pětašedesát příček poskočil oproti čtvrtku Čejka. Mariánskolázeňský rodák byl po prvním kole tři údery v plusu a svou typickou hrou přímo na jamku sbíral také ve druhém bogey, celekm čtyři.

Tentokrát byl ale mnohem úspěšnější na greenu a také skóroval. Dlouho se pohyboval těsně nad cutem, ale pár birdie ve finiši mu zajistil denní skóre +3 a celková bilance even par znamená dělené 31. místo, tři rány od top 20.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze