Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka opět neprošel cutem, na Greenbier Classic vede Overton

Jeff Overton v pátek zahrál osm birdie, což ho posunulo do čela turnaje | foto: AP

31 2010
Alex Čejka podruhé po sobě neprošel na turnaji PGA Tour cutem a nevydělá ani dolar. Ve hře o šek pro vítěze v hodnotě milionu dolarů jsou Jeff Overton i Erik Compton, jenž ve třiceti letech hraje s třetím srdcem.

Po polovině prvního ročníku Greenbier Classic je ve vedení Američan Jeff OVerton, který za dvě kola zahrál jediné bogey. V pátek měl dokonce čistou skórkartu, když se mu podařilo zahrát hned osm birdie. Vyšel mu zejména start, na svých prvních devíti jamkách (startoval z desáté jamky) zlepšoval skóre o ránu hned pětkrát.

Sedmadvacetiletý Overton letos hraje dobře, z devatenácti startů skončil dvakrát druhý, dvakrát třetí. Mezi prvními 25 hráči se umístil hned na osmi turnajích, pouze na šesti si nezahrál o víkendu, protože neprošel cutem. Na nedávném British Open skončil jako třetí nejlepší Američan na 11. místě.

Letos už vydělal 2,5 milionu dolarů a o hrací kartu na příští rok se rozhodně nemusí bát. Jen kolonka vyhraných turnajů je i po pěti letech na PGA Tour prázdná.

Jeff Overton, Greenbier Classic, 2. kolo

Jeff Overton už třikrát po polovině turnaje vedl. Na první vítězství na PGA Tour však pořád čeká. 

To se ale může po víkendu změnit, jelikož na jeho páteční jízdu nedokázal nikdo zareagovat a druhý Boo Weekley na Overtona ztrácí čtyři rány.

"Hraji dobře. Opravdu si nevybavuji, kdy naposled jsem hrál s takovým sebevědomím a v takové pohodě," uvedl Overton.

Weekley, který byl část sezony zraněný, zhubl deset kilo. Zatímco třeba John Daly nebo Carl Petterson se ztracenými kilogramy ztratili i formu, Weekley si změnu naopak pochvaluje "Cítím se opravdu velmi dobře. Zejména cit v ramenech je lepší," řekl bývalý člen rydercupového týmu.

Třetí srdce, třetí místo

Na Overtona nestačil ani Erik Compton, jenž se po prvním kole dělil o vedení. Třicetiletý Američan má za sebou už druhou transplantaci srdce a i přesto dokázal projít náročnou kvalifikací na letošní US Open. A dosavadní hra na starém hřišti White Course, na kterém se hraje od roku 1914, je vysoko nad jeho letošní průměr.

Erik Compton, Greenbier Classic, 2. kolo

Asi nejsledovanější hráč turnaje Erik Compton.

První místo ztratil tím, že se dostával do problémů a místo vytváření skórovacích pozic jen horko těžko zachraňoval par jamky. Proto za celé kolo zahrál jen tři birdie, na druhou stranu jen jediné bogey.

Compton, které je na turnaji středem pozornosti médií, se musí spoléhat na sponzorské pozvánky a pokud by se mu podařilo skončit například na třetím místě, na kterém je nyní společně s Jimmym Walkerem, pak by jich obdržel více. Nemluvě o odměně, která by za třetí místo mohla činit i více než čtvrt milionu dolarů.

Alex Čejka, BMW International Open

Alex Čejka podruhé po sobě na PGA Tour neprošel cutem.

S turnajem se loučí Alex Čejka. Německý reprezentant českého původu, který nebude startovat na srpnovém Czech Open, měl osud na Greenbier Classic v podstatě zpečetěn už po prvním kole, po kterém byl nejhorší ze všech 153 hráčů.

Greenbier Classic - po 2. kole

1. Jeff Overton (USA) 64-62 (-14)
2. Boo Weekley (USA) 67-63 (-10)
3. Jimmy Walker (USA) 67-64, Erik Compton (USA) 63-68 -9
5. Aaron Baddeley (Austrálie) 67-65, Briny Baird (USA) 67-65, Chris Stroud (USA) 69-63, Charles Howell III (USA) 65-67 (-8)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze