Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cechlová bojovala hlavně s kruhem

10 2006
Göteborg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Dneska vás nepotěším," prohodila diskařka Věra Cechlová směrem k novinářům po závodě, který jí místo útoku na medaili přinesl sedmé místo. "Určitě se to nepovedlo podle mých představ. Na druhou stranu, ještě že jsem byla aspoň v užším finále. K prvnímu místu dnes bylo daleko," přiznala.

Byla zklamaná, rozhodně ale ne zlomená. "Jednou to přijít muselo, že se nezadaří. Musím si z toho vzít po naučení, zjistit, co bylo třeba v přípravě špatně," kála se dál.

"Ale jedna věc je pozititví, stehenní sval, se kterým jsem měla v sezoně potíže, nebolel," připomněla jarní komplikaci, která ji stála několik tréninkových jednotek i startů na světových mítincích.

V čem byl dnes největší problém?
Strašně jsem se prala s kruhem. Je tu takový drsnější, vůbec mi po něm nešlo otočit levou nohou. Snažili se ho prý trochu zbrousit, ale moc to nepomohlo. Zásadně trpěla technika, ale měly jsme to dnes všechny stejný. Určitě to ale ovlivnilo i výkony. A to i v dopolední kvalifikaci chlapů.

Mohla mít na dnešní výsledek vliv i skoro dvouměsíční závodní pauza kvůli vaším potížím se stehnem?
To si nemyslím. Stejně bych ten kruh a taky počasí neovlivnila. On byl ten kruh docela podobný tomu ve Francii, kde jsem si sval pochroumala. Takže v tom mohl být trošku i blok v hlavě.

Jak moc vám komplikovalo závod počasí?
Já s tím počítala. Byla jsem vybavena deštníkem, teplou bundou, čepicí, rukavicema... (smích)

Ovlivnilo povrch v kruhu i vlhko?
Možná kdyby svítilo sluníčko, byl by přece jen o něco měkčí.

Co říkáte na vítězství Rusky Piščalnikovové?
Překvapilo mě. To určitě. Vždyť sotva postoupila z kvalifikace a za dva dny je všechno jinak. Já jí vlastně vůbec neznala, na závodech jsme se nepotkaly.

A kdo by tedy vaší favoritkou?
Samozřejmě jsem to v koutku duše přála sobě, ale spíš jsem sázela na Němkou Dietzchovou.Nejčtenější

Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·
Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 64 656 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze