Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cavagnoudová na následky srážky zemřela

31 2001
Innsbruck - Francouzská lyžařka Régine Cavagnoudová zemřela v innsbrucké nemocnici na následky zranění, která si přivodila při nehodě na sjezdovce v Pitztalu. Jednatřicetiletá mistryně světa v superobřím slalomu utrpěla četná vážná poranění v pondělí po srážce s německým trenérem Markusem Anwanderem. Ten vjel lyžařce do cesty a po střetu se Cavagnoudové na chvíli zastavilo srdce. Cavagnoudová měla vedle zranění lebky a mozku několik zlomenin končetin, poškozený obličej a zlomeniny kostí v obličeji, další vnitřní zranění a vážně zasažená játra. Smrt na svazích našlo již 11 lyžařů České reprezentantky jsou smrtí otřeseny

Také stav německého trenéra, kterého rakouští vyšetřovatelé považují za možného viníka nehody, je vážný. Podle lékařů však jeho život bezprostředně ohrožen není.

Šéf lékařského týmu innsbrucké univerzitní nemocnice Michael Blauth již ve středu ráno nevyloučil, že Cavagnoudová svá zranění nepřežije. Zdravotní stav mistryně světa v superobřím slalomu Régine Cavagnoudové zůstával extrémně kritický a neumožňoval chirurgům provést další operaci.

"Na základě dalších podrobných vyšetření jsme zjistili, že její stav je horší, než jsme původně předpokládali. Velké starosti nám dělá především poškození mozku," prohlásil ráno lékař Wolfgang Koller, šéf jednotky traumatologie a intenzívní péče univerzitní nemocnice v Innsbrucku. "Je to opravdu vážné," dodal.

Úmrtí celkové vítězky superobřího slalomu Světového poháru z minulé sezóny potvrdili lékaři Wolfgang Koller a Michael Blauth. "Zemřela na následky vážných poranění, u nichž nejhorší byla zranění hlavy a mozku," píše se v oficiálním prohlášení nemocnice.

Specialistka na rychlostní disciplíny se třikrát zúčastnila olympijských her (1992, 1994 a 1998), na mistrovství světa byla ve startovní listině šestkrát (1991, 1993, 1996, 1997, 1999 a 2001). Loni v St. Antonu vyhrála superobří slalom a stala se
celkovou vítězkou Světového poháru v super-G. V celkovém pořadí a ve sjezdu SP skončila třetí. Loni se po závodech Světového poháru postavila šestkrát na stupně vítězů, třikrát vyhrála - v Cortině d'Ampezzo, Bormiu a Copper Mountain.

Naposledy zemřela lyžařka světového formátu v roce 1994, kdy si zlomila krční obratle po pádu ve vysoké rychlosti při sjezdu Světového poháru v německém Garmisch-Partenkirchenu rakouská sjezdařka Ulrike Maierová.

Autor:


"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze