Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Africká rutina: Kulhavý na Cape Epic znovu zvítězil. Hynek už je druhý

Bikeři Jaroslav Kulhavý (v popředí) a Christoph Sauser řeší mechanický problém v etapě závodu Cape Epic. | foto: Michal Červený

18 2015
Byla nejdelší, její profil cenil zuby jako pila, ale znovu byla pod českou režií. Také třetí etapu závodu Cape Epic ovládlo česko-švýcarské duo Jaroslav Kulhavý s Christophem Sauserem a jejich náskok v čele průběžného pořadí už přesáhl sedm minut.

Přes pět hodin bojovali dva nejlepší muži s etapou, co měřila 128 kilometrů a nachystala 2300 metrů převýšení. Přes dvacet sekund pak čekali na to, než do cíle dorazí i druhá dvojice, kterou byl znovu Kristián Hynek, loňský vítěz, s Rakušanem Lakatou.

„Třetí vítězství, ale k šampaňskému pořád daleko,“ komentoval Kulhavý na facebooku. Olympijský šampion v tandemu se čtyřnásobným šampionem afrických etap Sauserem si přes defekt upevnili své průběžné vedení.

„Asi to byl nějaký hřebík nebo co. Hledali jsme díru, ale zalepilo se to tmelem, takže jsme tam foukli jenom bombičku,“ popisoval český biker. „Hned nám hlásili minutu a půl ztráty a bylo nám jasné, že ve skupině mají všichni zájem jet. Ale během pěti kilometrů se nám podařilo ztrátu zase sjet. Pak jsem dospurtoval s malým náskokem na občerstvovačku, abychom měli čas kolo vyměnit.“

Hynek se po další parádní jízdě a další stříbrné pozici posunul už na druhé místo. Na tým Merida, za nějž bojuje i někdejší mistr světa José Antonio Hermida, mají přes tři minuty k dobru.

VÝSLEDKY

Etapový závod horských kol Cape Epic v JAR - 3. etapa (128 km): 1. Kulhavý, Sauser (ČR/Švýc.) 5:01:17, 2. Hynek, Lakata (ČR/Rak.) -26, 3. Mennen, Bishop (Něm./USA) -2:12.

Průběžné pořadí: 1. Kulhavý, Sauser 14:42:30, 2. Hynek, Lakata -7:22, 3. Hermida, Van Houts (Šp./Niz.) -10:52.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze