Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čandhok dovedl podceňovaný vůz do cíle. HRT bude slavit

28 2010
Před čtrnácti dny v Bahrajnu se mu lidé smáli, nevyjel do jediného tréninku a závod končil v prvním kole. V Austrálii ale Karun Čanhdok připravil posměváčkům překvapení - s vozem týmu HRT, s vozem, jenž před sezonou vůbec netestoval, dojel do cíle. "Pro nás je to nejlepší možný výsledek, prostě fantastické," blaženě se rozplýval Ind.

Indický pilot má za sebou hodně závodů série GP2, ale 300 kilometrů, které ho čekaly v neděli v kokpitu formule 1, ještě v monopostu naráz nejel. Stáj Hispania Racing neměla ještě před měsícem hotový stroj a v testech na jihošpanělských okruzích chyběla.

Dnes v Austrálii ujel Čandhok v monopostu formule 1 přibližně stejně kilometrů, jako měl do té doby na kontě dohromady.

"Nebylo to vůbec snandé, ale o to větší je radost," řekl v cíli, který projel na čtrnácté pozici. "Věnuji výsledek všem našim technikům a inženýrům, kteří každy den pracují do úmoru, abychom mohli závodit."

Bruno Senna s druhým strojem týmu šachovnicový prapor neviděl, ale přesto šéf stáje Colin Kolles nedokázal zakrýt radost. Od výsledku očekává hlavně impulz pro další práci papírově nejslabšího týmu formule 1.

"Naplnili jsme náš cíl, což bylo dostat jedno auto do cíle. Je mi líto Bruna, ale má na tom zásluhu také, celý víkend odváděl skvělou práci. Celkově je to pro nás další významný krok vpřed," uvedl Kolles.

Čandhok i inženýři se vypořádali s obtížnými podmínkami, a díky dešti posbírali další důležité informace pro Velkou cenu Malajsie, která se jede už za týden.

"Příprava pro Malajsii je pro nás nyní zásadní. Teprve tam by pro nás měla sezona opravdu začít," dodal Kolles, který je v čele týmu teprve měsíc, ale zatím může být se svou prací spokojen.

Podceňovaná stáj Hispania Racing je zatím druhým nejlepším z nováčků. Rychlostně možná se stájí Virgin prohrává, ale narozdíl od projektu miliardáře Bransona již oslavuje jezdce klasifikovaného v cíli Velké ceny.

Výsledky závodu najdete ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze