Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ostuda gymnastické legendy. Olympijský vítěz se popral na ulici

19 2016
Nečekaný konflikt. Alexej Němov, jeden z nejlepších gymnastů všech dob, který na olympijských hrách v Atlantě 1996 a v Sydney 2000 získal neuvěřitelných dvanáct medailí, z toho čtyři zlaté, se na ulici střetl s aktivistou, jemuž se nelíbilo parkování legendy.

Poté, co Němov uprostřed týdne zaparkoval svůj mercedes v centru Moskvy, přispěchal dopravní aktivista a přilepil mu na přední sklo nálepku s nápisem „Parkuji, kdekoli se mi zachce“. Což někdejší hvězdu světové gymnastiky dopálilo, jak zachytila kamera.

Podobná činnost je součástí kampaně, která má pomoci vyřešit chronické dopravní zácpy ve dvanáctimilionovém městě, informoval web anglického deníku Daily Mail. Němov nálepku strhl, začal se s mladíkem hádat a všechno přerostlo do rvačky. Gymnasté však nikdy nebyli velkého vzrůstu. Aktivista byl robustnější, útok odrazil a bývalého sportovce srazil na zem.

Do pranice se zapojil další muž, který zkoušel situaci uklidnit, ale marně, padla i rána pěstí.

Manželka devětatřicetiletého někdejšího gymnasty Galina Němovová později uvedla, že šlo o plánovanou provokaci s cílem zdiskreditovat jejího manžela. „Zvažujeme, jak se v téhle situaci budeme bránit, byla to provokace,“ řekla.

„Předstírají, že jsou velmi zdvořilí, a přitom provokují,“ stěžovala si a tvrdila, že mladík poškodil jejich auto a ještě manželovi rozbil drahé hodinky.

Mluvčí aktivistů Dmitrij Čugunov uvedl, že oni policii informovat nebudou, neboť to nestojí za to. „Ale pokud by v tomto duchu něco podnikl pan Němov, odpovíme,“ dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze