Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vždy si vyhoví. Bývalí parťáci z Tanga řádí ve futsalové reprezentaci

Michal Belej dává gól v utkání české futsalové reprezentace proti Madarsku. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

17 2014
Když v Brně, tak podle brněnských not. Tímto mottem se zatím řídí Visegrádský turnaj futsalistů. Česká reprezentace nastřílela Polákům a Maďarům celkem devět gólů a o všechny se postarali hráči, kteří ještě nedávno působili v brněnských klubech.

Seidler nabíjí Belejovi - gól. Belej přihrává Seidlerovi - zase gól. A tak pořád dokola. Skoro to vypadá, jako by dva Michalové spolu zvládli futsal i s klapkami na očích. „Když spolu hrajete a trénujete pětkrát šestkrát týdně, tak se to někde musí projevit,“ říká Belej. „Jsme na sebe zvyklí, mohli bychom hrát i po paměti. Navíc nejsme sobci, i proto nám to tak klape,“ hlásí Seidler.

Tohle spojení má sílu. Tři roky spolu ničili soupeře v dresu brněnského Tanga, nyní po boku s dalšími klubovými parťáky Michalem Kovácsem a Radimem Zárubou táhnou českou reprezentaci na Visegrádském turnaji v Brně. Při pondělní výhře 4:3 nad Polskem se trefili všichni členové čtverky, při úterním úspěchu 5:3 proti Maďarsku si to až na Zárubu zopakovali.

Pro diváky bylo potěšením sledovat jejich kombinace. „Akorát jsem si uvědomil, že už si takhle v klubu asi nezahrajeme,“ posteskl si Belej nad odchodem nerozlučného druha do bratislavského Slovmaticu. „Zatím mi to tam padá, ale na hřišti je poznat, že tam se mnou Michal není,“ podotýká Seidler.

Fotogalerie

Další z party, Kovács, má zase namířeno do Teplic. Alespoň v reprezentaci však souhra „made by Tango“ funguje i nadále. „Vycházíme z klubové spolupráce, ale herní kombinace jedeme podle reprezentace,“ přibližuje Belej. „Výhoda je, že když chceme něco změnit, tak máme v záloze naše signály. Trenér nám dává prostor zahrát, co umíme, díky tomu to máme lehčí,“ doplňuje Seidler.

Sehraná formace si dělí hřiště na tři zóny. Tu obrannou má na starosti především pořízek Kovács, střední mladík Záruba, útočení pak obstarávají zejména Belej se Seidlerem. „Ale občas se protočíme, takže každý musí umět hrát na každé pozici,“ upozorňuje Belej.

V Tangu, kterému ubyly finance, si nyní bude muset zvykat na život bez Seidlera. „Když spočítáte góly a asistence, co jsme na sebe vzájemně měli, tak se odečte hodně vysoké číslo,“ tuší 31letý hráč.

24letý Seidler má nyní kolem sebe samé profesionály, v Bratislavě se mu však bude stýskat mimo jiné po velkém fotbale, který s Belejem (jak jinak) hrával ve Svitavách. Možná se ovšem nerozešli nadobro. „Třeba se do Tanga jednou vrátím,“ pronesl střelec přezdívaný Jumbo. „Nikde není psáno, že se to nestane,“ poznamenal Belej.

Mimochodem, na klání v Brně je zastoupen i druhý zdejší ligový klub, a právě vyslanec Helasu David Cupák se v úterý postaral o zbylé dvě trefy domácího týmu. Visegrádský turnaj zakončí Češi ve staré hale ve Vodově ulici ve středu od 18 hodin proti Slovensku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze