Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bývalá mužská světová devítka poznala, že golf je lepší než komentování

Hřiště v Killarney je ze staré školy, atmosférou minulých let přímo dýchá. | foto: AP

29 2010
Nic výrazného David Howell loni ani letos nezahrál. Až teď se připomněl ve formě, jaká mu v kariéře vynesla čtyři turnajová vítězství. Jeho 64 ran znamená vedení po prvním kole Irish Open.

Pětatřicetiletý Angličan před rokem prodělal už druhé dlouhodobé zranění, přivydělával si jako televizní komentátor a odborníci se shodli, že se v něm pro tuto profesi skrýval velký talent. Howell se však pochopitelně vrátil ke golfu.

V této sezoně nasbíral tři umístění ve druhé desítce, ale ta jej vůbec neuspokojila. Do Killarney Golf nd Fishing Clubu dorazil po jedenatřicátém místě ze Scandinavian Masters, což byl jeden z jeho lepších výsledků.

"Nikdy jsem se nechtěl vzdát," vysvětlil Howell, jenž byl svého času devátý ve světovém žebříčku. "Ale měl jsem v hlavě, že jestli budu hrát jako loni, nestojí moje kariéra za řeč," dodal momentálně 479. muž světového pořadí.

K pětici svých birdie přidal eagle na šestnáctce, kde poslal chip rovnou do jamky. "A ještě třikrát jsem dostal míč dovnitř z velké dálky," pochválil se lídr i za své putty.

Jen o ránu za ním jsou levoruký Australan Richard Green, jenž už byl takto vpředu mnohokrát, ale pozici neudržel, a také Damien McGrane. "Hrál jsem pary ve chvíli, kdy jsem se dostal do potíží. To je golf," připomněl Ir nutnost bojovat.

Vítěz US Open 2010 Graeme McDowell.

Vítěz US Open 2010 Graeme McDowell.

McGrane trochu překvapivě drží prapor pořadatelské země, zatímco jeho slavnější a úspěšnější krajané Paul McGinley a Padraig Harrington hráli o čtyři rány hůř.

Starosti s cutem by mohl mít vítěz US Open Graeme McDowell, jenž pochází ze severní části irského ostrova. Výkon -1 stačí vedoucímu muži evropského finančního žebříčku jen na dělenou 50. pozici.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze