Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byl jsem nejhorší. Naštěstí mě Honza podržel, řekl po vítězném deblu Dlouhý

Lukáš Dlouhý (vpopředí) a Jan Hájek v deblu ve čtvrtfinále Davis Cupu Chile - Česko | foto: Karel Tejkal, Facebook - Czech Davis Cup Team

11 2010
Čtyřhru si v Davis Cupu sice zahrál po třech letech. Ale zejména ze začátku nebylo poznat, že právě on je pátým deblistou světa. Lukáš Dlouhý se herně trápil a dlouho trvalo, než našel s Janem Hájkem na kurtu společnou řeč. Nakonec se povedlo a oba přinesli českým tenistů v Chile rozhodující třetí bod. A tím postup do zářijového semifinále.

Dlouhý v duelu proti páru Nicolas Massu, Jorge Aguiler třikrát za sebou na začátku utkání ztratil svůj servis. Ba co víc, ve dvou gamech dokonce zaznamenal sedm dvojchyb.

"Ze začátku jsem byl nejhorší na kurtě," přiznal Dlouhý na Facebooku českého týmu po čtyřsetové výhře 7:6, 6:3, 3:6, 6:3.

"Nebylo to nic moc. Ale Honza to podržel a tím jsme se dostali zpátky do zápasu."

Optimální nebyl právě jeho servis. "S ním se teď trápím," dodal. Diváci v Coquimbu se ho při podání často snažili vyvést z rovnováhy pískotem. "Vnímal jsem to. Nedivím se jim. Byla velká pravděpodobnost, že bych mohl dát dvojchybu. Ale pak se to nějak uklidnilo," usmál se.

Lukáš Dlouhý se raduje z postupového bodu ve čtvrtfinále Davis Cupu Chile - Česko

Sedmadvacetiletý tenista měl do zápasu nastoupit původně s Františkem Čermákem, dalším elitním deblistou. Jenže čtvrtého muže české party skolila nemoc a tak na poslední chvíli dostal důvěru kapitána Jaroslava Navrátila právě Hájek. S ním hrál Dlouhý jeden zápas na květnovém Světovém poháru družstev v Düsseldorfu.

Souhra s Hájkem ale zkraje zápasu nefungovala ideálně. I proto, že Dlouhý většinu roku tráví na kurtu se svým indickým parťákem Leandrem Paesem. A oba přesně vědí, co v jaké situaci a jak ten druhý zahraje.

"Na to Honza není zvyklej. Hrajeme to spíš, abychom to my zahráli dobře a nebereme ohledy na to, aby to zahrál druhý z dvojice," vysvětloval.

"Já jsem zahrál dobře umístěný return. Nebyl tvrdý, ale jsem zvyklý, že on zahraje volej. A to se zpočátku nedařilo," popisoval váznoucí
komunikaci s Hájkem.

Až poté přišla náprava. "Upravili jsme taktiku, Honza zůstával vzadu, já nabíhal na síť." Nejlepšího muže na kurtě Hájka nezapomněl pochválit. "Zahrál neskutečný zápas. Díky mu za to," uzavřel Dlouhý.

Zatímco Hájkova mise v Chile čtyřhrou skončila a v neděli bude odpočívat, Dlouhý si  zahraje ještě dvouhru. Pokud domácí také nezmění nominaci, nastoupí proti Massuovi, jehož v pátek vyprášil Ivo Minář.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze