Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Burnsova diagnóza: nádor na mozku

17 2003
Londýn - U bývalého světového šampiona v rallye objevili lékaři nádor na mozku. Brit bude muset kvůli léčbě vynechat minimálně příští sezonu. Burns se podrobil vyšetření poté, co ho před poslední soutěží letošní sezony postihla nevolnost a málem kvůli ní havaroval ve svém soukromém voze.

"Podle názoru lékařů nejsem schopen absolvovat následující ročník mistrovství světa v rallye a musím to akceptovat. Jsem zklamaný, ale vidím to pozitivně a soustředím všechny své síly, abych se co nejdříve v plné kondici vrátil," reagoval na verdikt lékařů Burns, kterého nyní čeká ozařování.

Čtvrtý muž letošního mistrovství světa měl před Britskou rallye velké štěstí. Cestou do Cardiffu ve svém Porsche ztratil vědomí a vážné nehodě zabránila jen duchapřítomnost estonského závodníka Markka Märtina sedícího na sedadle spolujezdce.

Burns se měl v příštím roce vrátit od Peugeotu k týmu Subaru. Šéfa japonské stáje Davida Lapwortha zpráva o jezdcově nemoci zarmoutila. "Richard nyní musí na první místo klást své zdraví, vždyť rallye se budou jezdit vždycky. Doufáme, že až se uzdraví, bude znovu závodit za nás. V Subaru bude vždy vítán. Tým mu nabídl veškerou možnou pomoc při léčení," řekl.

O náhradním druhém jezdci k novopečenému mistrovi světa Petteru Solbergovi vedení Subaru zatím nejednalo.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze