Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Občas bych potřeboval češtinu, přiznal si Kopeckého rival Bouffier

Bryan Bouffier | foto: Ota Bartovský, MAFRA

25 2016
Jeho jméno na startovní listině Barum rally udělalo fanouškům snad největší radost. Francouzský pilot Bryan Bouffier je dlouholetým vyzyvatelem hlavního favorita Jana Kopeckého, jejich souboje pokaždé lákaly diváky k trati. A stejné by to mělo být také o víkendu.

„Jan je velmi rychlý, bude těžké porazit ho,“ uvědomuje si Bouffier. „Naším cílem je pódium, ale zkusíme dosáhnout na lepší výsledek,“ slíbil.

„Čím větší konkurence se sejde, tím je to pro každého jezdce lepší. Pokud ji porazí, zažívá krásnější pocit,“ vítá Kopecký návrat dlouholetého rivala.

Bouffier pojede s Citroënem DS3 R5 zlínské stáje Gemini. Půjde o pátý díl vzájemné spolupráce, která začala loni. Při dvou startech v roce 2015 dojel Francouz druhý na Šumavě a v belgickém Ypres. Na stejném místě letos předčasně odstoupil ze stejné pozice kvůli poruše převodovky, aby stříbrný dojel nedávno v polském Rzeszowě.

„Tým je motivovaný, pracuji s nimi rád. Akorát při některých problémech bych potřeboval umět česky,“ pousmál se Bouffier. Na otázku, jestli už se začal učit, zakroutil hlavou.

Na začátku týdne zvládl menší test. Ovšem na rozdíl od většiny účastníků Barumky, kteří auta zkoušejí v okolí Zlína, si vybral netypické prostředí. Jezdil poblíž Českého Krumlova.

„Na Zlínsku moc možností není, tak jsme vyrazili jinam,“ vysvětlil 37letý Bouffier. „Najezdili jsme hodně kilometrů, mám z toho dobrý pocit. Auto je připravené dobře, teď už bude všechno v mých rukou.“

V seznamu Bouffierových úspěchů se vyjímá vítězství na Rallye Monte Carlo v roce 2011, kde porazil třeba i Kopeckého. Ve Zlíně startoval čtyřikrát v letech 2008-2011. Na premiérový bronz ovšem už nedokázal navázat.

„Párkrát jsem ve Zlíně byl, takže některé pasáže si pamatuju. Ale teprve při tréninku poznám, jak moc se změnily,“ poznamenal Bouffier. „Zdejší zkoušky jsou fantastické. Jsou rychlé, jede se na kluzkém asfaltu po úzkých cestách. Musíte se hodně koncentrovat.“

Jestli bude hájit barvy zlínské stáje také po Barumce, není jasné. V plánu na zbytek roku má prozatím jen dva závody domácího šampionátu. „Pokaždé záleží na financích. Pokud jich máte dost, můžete závodit častěji,“ upozornil. „Ale doufám, že spolu zase něco pojedeme.“Najdete na iDNES.czmobilní verze