Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na posily chyběly peníze, i tak se brněnští volejbalisté rvali

Oddechový čas volejbalistů Brna. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

27 2017
Jejich hlava už ležela na špalku, ale brněnští volejbalisté se stále ne a ne podvolit. Poprvé se svému katovi z Liberce vzepřeli, když urvali senzační výhru v jeho hale a vrátili extraligové čtvrtfinále zpět do Brna. I v něm se zdálo, že dokážou sekeře uhnout, v napěchované hale vedli 2:0...

„Ale už jsme možná neměli dost sil psychických ani fyzických to dobojovat,“ posteskl si kapitán Michal Hrazdira. Brňané v pátek večer nakonec podlehli 2:3, celou sérii ovládl mistrovský Liberec 4:2.

Stejný soupeř stejným poměrem ukončil brněnskou sezonu také loni, tehdy však zaplněná hala Rondo aplaudovala finalistům. Nyní se Volejbal Brno zastavil o dva stupně níž, rozčarování však nebylo na místě.

„Celou sezonu jsme se statečně bili, i Liberec s námi měl velké problémy. V improvizované sestavě jsme bojovali o každý balon. Musím klukům poděkovat,“ oznámil trenér Ondřej Marek. „Družstvo letos hrálo na hranici, chvílemi i za hranicí svých možností, dal bych mu jedničku s hvězdičkou. Jsem na mančaft neuvěřitelně pyšný,“ doplnil klubový manažer Martin Gerža.

Když loni postupem do finále probudili v Brňanech vášeň pro volejbal, plánovali letos podobně dlouhou pouť. Jenže ta se zašmodrchala ještě dřív, než stihli vyrazit. „Nepovedlo se naplnit rozpočet, jak se předpokládalo. Chyběly nám dva miliony,“ prozradil Gerža. Místo nákupu cizinců nejvyšší sorty tak musel sáhnout níž. „A u hráčů druhé a třetí kategorie je to loterie.“

Brňané v ní na štěstí nenarazili a zahraniční „posily“ se až na kolumbijského ranaře Mendozu odebraly zpět domů. „Šanci tak dostali naši odchovanci a chytili ji za pačesy. Hráli jsme s tím, co bylo, a dosáhli jsme maximum možného,“ připomněl Gerža pátou pozici v základní části i bojovně odehrané play-off. „Koupit si za peníze mančaft a uhrát s ním medaili je jedna věc. Ale trápit s vlastními odchovanci takovým způsobem Liberec hovoří za všechno.“

Brno si v posledních letech vybudovalo bohaté hráčské zdroje, v juniorské extralize letos dosáhlo na stříbro. Přesto se nečekalo, že se zelenáči tak dobře uchytí. „Líbilo se mi, že i když kluci hráli na neobvyklých postech, tak jsme se furt rvali. Tím je pro mě tahle sezona cennější než ta minulá, ve které šlo všechno hladce,“ vyzdvihl Hrazdira.

Co bude dál? „Pokud chceme pomýšlet na hru o medaili, musíme sehnat hráče, co by nám pomohli,“ nastiňuje kouč Marek. Ale vše záleží - jak jinak - na financích. „Podle toho, jak naplníme rozpočet, si řekneme, jestli budeme hrát o účast v play-off, nebo o první čtyřku,“ oznamuje Gerža.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze