Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brněnské volejbalistky ve finále prohrály. Ale obešlo se to beze smutku

Vendula Straková (vpravo) z KP Brno se marně vrhá po míči. Přihlíží Ivona Svobodníková | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

29 2010
Ve finále extraligy neměly šanci, favorizovanému Prostějovu nesebraly ve třech zápasech ani set. Přesto volejbalistky KP Brno převzaly stříbrné medaile s hlavami nahoře. Prožily totiž sezonu snů.

Nebývá zvykem, aby z hráčů poraženého týmu zářil široký úsměv. Na tvářích většiny volejbalistek KP Brno byste jej však včera objevili.
"Tušily jsme, že je to náš poslední zápas, proto jsme se snažily si ho užít a hrát i pro diváky. A myslím, že se to docela povedlo," povídala brněnská hráčka Julie Jášová.

Její tým včera doma podlehl Prostějovu 0:3, stejným poměrem dopadla i finálová série extraligy. A vlastně i všechny její díly. "Ještě v semifinále prý hrál Prostějov špatně, ve finále se ale bohužel dostal do formy a všechno mu vycházelo. My jsme neměly moc šancí. Bylo vidět, že Prostějov je někde jinde než my," uznala Jášová.

Marně Brňanky proti superfavoritovi s mnohonásobným rozpočtem, který letos postoupil ze základní skupiny Ligy mistryň, doufaly aspoň v jeden vyhraný setík.

"V prvním utkání, ke kterému jsme přijeli jen se šesti hráčkami, nás Prostějov hodně podcenil, a vedli jsme dokonce 17:12. Pak se ale projevila obrovská kvalita soupeře. Doma jsme odvedli maximum, lepší to být nemohlo, přesto nás Prostějov jednoznačně přehrál hlavně po útoční stránce," popisoval trenér Ondřej Marek.

"Ale předvedli jsme výkon, za který se nemusíme stydět." Toto hodnocení ostatně sedí pro celou královopolskou sezonu. "S tím, že bychom hrály finále, nikdo vůbec nepočítal," svěřila se Jášová. I proto si se stříbrnou medailí na hrudi užila ovací zaplněných tribun.

"Začínali jsme s tím, že chceme být do pátého místa, abychom hráli kvalitnější skupinu nadstavby. Pak jsme chtěli skončit do třetího místa, abychom se v semifinále vyhnuli Prostějovu, a i to jsme splnili. To, že bychom přes zkušený Frýdek-Místek prošli do finále, už jsem ani nepředpokládal," sdělil Marek.

K tomu připočtěte druhé místo v Českém poháru a dvojnásobný postup v evropském Vyzývacím poháru. "Byla to pro nás sezona snů," rozplýval se kouč.

Je třeba připomenout, že všech těchto úspěchů dosáhlo Brno s velmi mladým týmem. "Loni jsme taky skončili druzí, ale tým byl mnohem kvalitnější," připomněl Marek.

"Teď hrály některé hráčky extraligu poprvé a bylo vidět, jak se otrkávají.
Postupně ale získávaly zkušenosti a odvahu," líčila Jášová. Co bude dál? Právě libero Jášová s Šárkou Kubínovou, tedy dvě nejzkušenější hráčky, celek opustí.

"Ale trenér Aleš Novák v mládežnických týmech pořád vychovává kvalitní hráčky. Budeme systematicky pracovat, abychom se za tři roky mohli opravdu porvat o titul i s takovým týmem, jako má Prostějov," ohlásil Marek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze