Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brněnské volejbalistky se modlí, aby jim sezona konečně začala

Vendula Straková (vpravo) z KP Brno se marně vrhá po míči. Přihlíží Ivona Svobodníková | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

9 2010
Normálně je Český pohár mezi volejbalistkami až druhá soutěž za extraligou, ale v letošní anomální sezoně se do něj vrhly hráčky KP Brno s chutí. A bez problémů postoupily ze čtvrtfinálové skupiny do semifinále.

Slušnou pozici si vybudovaly už v Liberci a v odvetách o víkendu v Brně a v Mikulově ji jen potvrdily. Porazily Slavii, Frýdek-Místek i Liberec.

"Jenže máme horší rozdíl setů než Slavia," posteskla si blokařka Ivona Svobodníková. Tím chtěla říct jediné. Že v semifinále čeká na Královopolanky v lednu soupeř nejtěžší – Prostějov.

"Letos jsme je ještě neviděly hrát, ale opět budou silné. Jsme na ně zvědavé, hraje tam i naše loňská spoluhráčka Šárka Kubínová," povídá mladá volejbalistka. Budou jí brněnská děvčata telefonovat, aby něco na své kolegyně prozradila? "No to asi ne, asi by nám nic neřekla," směje se.

V půlce listopadu už je zpravidla extraliga v plném proudu, ovšem kvůli probíhajícímu mistrovství světa na své zahájení zatím stále čeká. Jak jsou tedy Brňanky spokojené se svým vystoupením v poháru? "Byly jsme rády, že se něco hraje, protože trénovat a nehrát tak dlouho, to je peklo," ulevila si Svobodníková.

"Snažily jsme se do zápasů dát všechno, ale je začátek sezony a hra nevypadá pořád, jak by měla. Občas jsme měly výpadky a z toho pak pramenila nejistota a ve vyhrocených situacích jsme nebyly úplně jisté," všimla si.

A není divu, vždyť Kubínovou nahradila na nahrávce, klíčovém postu, teprve osmnáctiletá Pavla Vincourová. A jediná zkušenější volejbalistka je navrátivší se reprezentantka Martina Útlá.

"Musíme se pořádně sehrát. Jestli jsme ale loni měly nejmladší družstvo v extralize, tak letos je to úplný extrém. Věkově jsme tu tři ženy, jinak jsou holky ještě juniorky. Musíme si na sebe hodně zvykat při hře," povídá Svobodníková.

Všechny už svorně vyhlížejí datum 20. listopadu, kdy se konečně rozběhne nejvyšší soutěž. "Modlíme se, aby to už konečně začalo," směje se Svobodníková.Najdete na iDNES.czmobilní verze