Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brankář házenkářů Galia dostal za doping půlroční distanc

29 2009
Šest měsíců distanc. Takový je ortel Německé házenkářské federace v případě prokázaného dopingu Martina Galii. Český reprezentační gólman nesmí hrát soutěžní utkání do 30. září letošního roku, trest mu byl ale započítán zpětně. Navíc musí zaplatit pokutu 20 tisíc euro a nesmí trénovat s žádným německým klubem.

O trestu pro třicetiletého ostravského brankáře informuje jeho klub TBV Lemgo na svých webových stránkách.

Galia se proti dopingovým pravidlům provinil v březnu, kdy byly v jeho těle po bundesligovém utkání s týmem Grosswallstadt objeveny stopy zakázané látky octopamin. Ten se nachází v běžně dostupných lécích a také ve výživových doplňcích.

Podle manažera klubu Volgera Zerbeho je trest pro Galiu ale nepřiměřený. Už proto, že Galia i klub od počátku na vyšetření případu spolupracovali.

"S ohledem na tyto okolnosti nechápeme, proč je trest tak vysoký," řekl Zerbe. "Jak Martin tak klub od počátku vyvinuli to největší úsilí k tomu, abychom napomohli zjistit původ látky a vysvětlit pozitivní dopingový nález."

Pro Galiu bude největším trestem to, že nebude moci pomoci svému týmu na začátku září v kvalifikačním turnaji o Ligu mistrů. "Bude to pro nás velká ztráta, v krátké době budeme muset najít brankáře. Jestli vůbec ale někoho takového na trhu ještě seženeme," dodal Zerbe.

Za přísný považuje trest i sám Galia. "Kromě pokuty a zákazu startu nesmím zároveň trénovat se žádným týmem, který podléhá německému házenkářskému svazu," uvedl brankář na webu České házenkářské federace.

Jak bude řešit přípravu, ale ještě neví. "Připravovat se budu individuálně, ale zatím nejsem schopen odpovědět na to, jak a kde. Je samozřejmě možné, že bych se mohl připravovat i v Čechách, protože kluby u nás DHB nepodléhají," dodal brankář.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze