Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boxerský souboj skončil ve druhém kole

30 2000
M a n c h e s t e r - Americký boxer Mike Tyson udělal ze zápasu s Britem Juliusem Francisem rychlý proces a ukončil utkání už ve druhém kole. Bývalý mistr světa v těžké váze měl v duelu viditelnou převahu od úvodních okamžiků. Svému soupeři uštědřil v prvním kole několik těžkých úderů, po kterých byl Francis dvakrát počítán, a zhruba minutu po začátku druhého kola ukončil rozhodčí zápas verdiktem r.s.c.

Tyson inkasoval za souboj, v kterém nešlo o žádný mistrovský titul, jedenáct miliónů dolarů. Jeho soupeř, který byl v utkání plánovaném na deset kol jasným outsiderem, dostal "jen" 560.000 dolarů.

První vystoupení kontroverzního Američana v Evropě sledovalo ve vyprodané hale 21.000 diváků, mezi kterými byla i fotbalová hvězda Manchesteru United David Beckham s manželkou Victorií Adamsovou ze skupiny Spice Girls. Z počátku se fanoušci snažili povzbuzovat Francise pokřikem "Britain, Britain", který později přešel v nespokojený pískot.

"Přesně takhle si to pokaždé představuji," byl spokojen s průběhem zápasu Tyson. O téměř deset kilogramů těžšího soupeře poslal poprvé k zemi 2:18 minuty po úvodním gongu, kdy trefil pravačkou Francisovu čelist. Britský boxer se po počítání vrátil do zápasu, ale těsně před koncem prvního kola se situace opakovala. "Překvapilo mě, že se dokázal zvednout. Několikrát jsem ho pořádně trefil. Francis ukázal, že má bojovné srdce," ocenil Tyson snahu svého protivníka.

"Myslel jsem, že mám na to, abych boxoval s Mikem Tysonem. Ale on je opravdu pořádně silný," uznal kvality vítěze Francis. Po začátku druhého kola pokračoval Tyson v agresivním výkonu a donutil sudího, aby po minutě a třech sekundách zápas ukončil.

"Porážka se nedá přijmout, ale povedlo se mi uštědřit Tysonovi několik dobrých ran. Na světě není mnoho boxerů, kteří by si s ním troufli jít do dvou kol," chlácholil se Francis. Odpoledne před zápasem si došel pro povzbuzení na stadión Old Trafford, kde ho v poločase utkání fotbalové ligy nadšeně pozdravilo přes 60.000 lidí. V ringu mu ale podpora krajanů nebyla nic platná.

Tyson vybojoval 47. vítězství v profesionální kariéře, z nichž 41 skončilo knockoutem. Triumf nad slabým soupeřem však jeho pohasínající slávě lesk sotva vrátil. Po aféře v zápase s Evanderem Holyfieldem, kterému v roce 1997 ukousl část ucha, Tysonovi hrozilo, že dostane doživotní distanc. Kontroverzi vyvolal také poslední Tysonův zápas před sobotním duelem. Tyson v něm udeřil Orlina Norrise po zaznění gongu a byl diskvalifikován.

Američan Tyson právě poslal svého soupeře naposledy k zemi.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze