Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boxerská bitva Mayweathera s Pacquiaem vydělala přes 500 milionů dolarů

Floyd Mayweather Jr. (vlevo) a Manny Pacquiao v souboji o titul mistra světa ve velterové váze organizací WBA, WBC a WBO. | foto: AP

13 2015
Boxerský „zápas století“ mezi Floydem Mayweatherem a Mannym Pacquiaem překonal finanční i divácké rekordy. Placené televizní kanály HBO a Showtime za přenos inkasovaly více než 400 milionů dolarů, prodej vstupenek vynesl téměř 75 milionů dolarů. Za přenos Pay-Per-View si 99 dolarů zaplatilo rovněž rekordních 4,4 milionu diváků. V součtu s prodejem zahraničních práv by měl duel vydělat více než 500 milionů dolarů.

Dosavadní divácký rekord držel přenos předchozího Mayweatherova vítězného duelu s Oscarem de la Hoyou z roku 2008, za jehož sledování zaplatilo 2,48 milionů fanoušků.

Rekordní částku televize utržily za Američanův souboj s Mexičanem Canelem Álvarezem z roku 2013, kdy diváci zaplatili 150 milionů dolarů.

Přímo v Las Vegas v MGM Grand Areně sledovalo duel 16 000 příznivců, výnos ze vstupenek překonal předchozí rekord 20 milionů dolarů ze zápasu s Álvarezem.

Většinu ze zisku z televizních přenosů si mezi sebe rozdělili boxeři. Vítězný Mayweather inkasoval podle odhadů 180 milionů dolarů, poražený Pacquiao dostal podle předem stanoveného klíče 120 milionů.

Mayweather vyhrál 2. května ostře sledovaný zápas s Pacquiaem jednoznačně na body a přidal jeho welterový mistrovský pás organizace WBO ke svým titulům WBC a WBA. Filipínský boxer ale po zápase prohlásil, že ho limitovalo zranění ramena, které před duelem zatajil.

Jeho manažerský tým kvůli tomu nyní čelí žalobě. Dva muži u soudu požadují, aby byli odškodněni všichni lidé, kteří si koupili vstupenky, předplatili si televizní přenos nebo si vsadili na výsledek.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze