Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Děti vídám až večer v posteli, říká boxerský „důchodce“ Konečný

Lukáš Konečný při exhibičním startu v závodě koulařů v Ústí nad Labem. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

23 2014
Žádná nuda. Přestože bývalý profesionální mistr světa Lukáš Konečný odešel do boxerského důchodu, volna si moc neužije. „O nudění to není, to se zeptejte manželky. Mám toho hrozně moc, toho času je fakt málo, doma skoro nejsem. Svoje děti často vídám až večer v posteli,“ říká Konečný.

Co tedy děláte?
Trénuju dál, sice trošku víc jím, ale jinak, když to jde, tak si zatrénuju i dvakrát denně. Vedu taky pár lidí, domlouvám nějaké zápasy jiným klukům, dělám si drobné exhibice. Kromě toho, že už nevlezu do ringu aktivně, se vlastně nic nezměnilo.

A co váha? Držíte se?
Nedržím. Vylezla o dost, na nějakých 86 - 87 kilo. Já si ale občas zaběhám aspoň nějaké závody, 14. září třeba ústecký půlmaraton, na ten se teď chystám. A chtěl bych do té doby zhubnout na nějakých 76 kilo, protože s těmi skoro devadesáti se to běží špatně (smích).

Od 4. srpna budete také pořádat týdenní boxerský kemp.
Dal jsem tím možnost lidem, kteří si chtějí se mnou zkusit tréninky. Chtěl jsem jich vzít šestnáct, přihlásilo se jich víc, takže nakonec to bude šestnáct kluků a dvě holky. Budeme třikrát denně trénovat a bude je to hodně bolet.

Dá se přitom objevit nějaký nový talent?
Některé ty lidi už znám, mám tam jednoho hokejistu, ten dělá box kondičně. Pak tam jsou kluci, co boxují v amatérech nebo chtějí jít k profíkům. Ale taky lidé, kteří to dělají jen jako hobby. Je to taková směska, spíš jde o to jim dostat do hlavy, jak by měli trénovat.

Volna tedy moc nemáte, ale užíváte si aspoň, že už nejste pod takovým tlakem?
V tom je to dobré. A za druhé si třeba můžu naplánovat dovolenou a taky tam odjet. Když jsem boxoval, tak mohl přijít jeden telefon a všechno bylo jinak.

Pojedete letos někam?
Nevypadá to na zahraničí, spíš různě dva tři dny někde s dětmi, prodloužené víkendy, to jo.

Na nedávné Grand Prix v Ústí jste si v exhibici vyzkoušel vrh koulí. Jak jste byl se svým hodem dlouhým 7,80 metru spokojený?
Doufal jsem, že to bude lepší. Ta koule je hrozně veliká, kurňa, nemohl jsem to ani udržet (smích).

Plánujete třeba i nějaký exhibiční návrat do ringu?
Plánuju. Zatím si pro sebe trénuju a boxuju, ale určitě chci přemluvit pár herců, možná i třeba sportovců. A uděláme nějakou show pro lidi.Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak
Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak

Chcete porod bez léků a věčného vyrušování, jenže lékaři vás označí za alternativní matku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze