Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boxer Konečný bude ještě jednou drasticky shazovat. Kvůli titulu

Lukáš Konečný | foto: ČTK

27 2010
Ještě jednou se profesionální boxer Lukáš Konečný nechá umluvit k zápasu v lehké střední váze, z níž pláchnul kvůli drastickému shazování. V červenci by měl boxovat velký zápas. A v Praze! Ostatně jinde a v jiném termínu by k tomu nesvolil.

Takže pokud manažerům plán nevyjde, řekne důrazné NE. "Měl bych boxovat titulový zápas. Manažer s trenérem mě tlačí zpátky do lehké střední váhy, kde bych měl usilovat o mistra Evropy.

Pokud to vážně bude v Praze a v červenci, ještě to zkusím. Jindy a jinde mě to nezajímá a zůstanu ve střední," A navíc, redukovat váhu je ochotný jen kvůli nějakému titulu. Po tréninku teď váží 75,5 kilogramu.

"Budu muset dostat pět a půl kila dolů. Dřív jsem byl schopný shodit 14 kilo a odboxovat slušný zápas, teď je i šest strašák. Tělo to už nezvládá," líčí Ústečan.

Prestižní zápas se uskuteční buď 9., nebo 18. července. Je už strašně málo času na zorganizování večera, Konečného německá stáj SES čeká na vyjádření spolupořadatele. "V tomhle termínu to chce vysílat německá televize." Konečného bilance v profiringu se leskne: 46 zápasů, 43 výher (z toho 21 k.o.) a pouhé tři porážky.

Jenže velký duel vyhlíží už dlouho. "Měl jsem sice dva menší, zato v Česku před domácím publikem, což bylo hodně příjemné," ohlíží se za docela snadnými výhrami nad Rumunem Iliem (březen) a Maďarem Kissem (prosinec).

V prosinci v Rusku ještě udolal Bělorusa Chomitského. "Dostal jsem ho zadní rukou, přední jsem si ve 3. kole rozbil. A on za dva měsíce porazil špičkového Angličana a smrtelně vyskočil v žebříčku. Strašně mě to naštvalo," litoval Konečný a vysvětlil: "Kdybych ho složil až po té jeho výhře nad Angličanem, i já bych v žebříčku vyletěl."

Zápasový adrenalin už mu chybí. "Když znáte termín utkání a soupeře, v tréninku se vyhecujete k většímu výkonu, než když se moříte relativně pro nic," přiblížil dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa amatérů.

"Fyzicky jsem připravený, technicky ne. To se piluje v Německu s trenérem a tam nechci jezdit, když není jistý zápas. Teď už tam tedy dva týdny vyrážím." V sobotu vyrazí jinam - na bikerský závod kolem Milady. "Těším se jako prase!" hlásí nadšeně.

Navzdory tomu, že dlouho neměl titulový zápas, nestrádá. "Je to zvláštní, ale nemám žádnou finanční krizi. Na pohodu," nestěžuje si. "I díky tomu, že jsem zapřažený, nejsem skoro doma. Ještěže je hnusné počasí a nepomáhám kámošovi na stánku na koupališti v Brné. V Praze vedu tréninky, je dost zájemců, to je pro mě stálý příjem.

I v Ústí nad Labem chci udělat boxerskou tělocvičnu." Prostory už má vyhlédnuté, ale ne přiklepnuté. "Byla by to komplexní tělocvična zaměřená na bojové sporty spojená se saunou, posilovacími stroji. Chci se do toho aktivně zapojit, ale byli by tam i další trenéři," osvětluje svoji vizi. "Hodilo by se to pro spoustu lidí do normálního života. Může přijít čtyřicetiletý chlápek, ženské i studenti."

Autor:


Témata: box, Se, Lukáš Konečný
Najdete na iDNES.czmobilní verze